Угоди про розподіл продукції у газі мають корупційні ознаки, - нардеп

Угоди про розподіл продукції у газі мають корупційні ознаки, - нардеп
Фото: Борислав Береза (з відкритих джерел)

На думку Берези, закон "Про Угоди про розподіл продукції" має ознаки корупції

Закон "Про Угоди про розподіл продукції" формує непрозорі правила розподілу газових родовищ в Україні та має всі ознаки корупції. Про це пише на своєму Facebook народний депутат Борислав Береза.

 

Дуже цікава корупційна схема, яка легалізована через закони та на яку я натрапив вивчаючі газове питання. Якщо станеться...

Опубліковано Borislav Bereza 22 січня 2018 р.

"Так звані Угоди про розподіл продукції, регульовані законом, прийнятим ще 1999 року. Їхня суть в тому, що газодобувні компанії не купують право розробки ділянок на відкритому аукціоні за реальні кошти (як це відбувається, наприклад, в США), а отримують їх безкоштовно за складною непрозорою процедурою. При цьому вигоди державі обіцяють не сьогодні, а колись потім", - написав він.

За словами народного депутата, УРП не діє у цивілізованому демократичному світі, а характерна здебільшого для "перехідних економік" на кшталт Уганди, Анголи та Екваторіальної Гвинеї. Ознакою корупції, на думку депутата, є те, що виключно Міжвідомча комісія вирішує, які умови використання природних ресурсів є найбільш раціональними, чиї технологічні рішення ведення робіт є найефективнішими, формує конкурсні вимоги тощо. 

"Формально закон про УРП передбачає щось схоже на конкурс. Втім, корупцією від такого "конкурсу" там тхне в кожному реченні. Адже і перелік ділянок надр для УРП, і результати конкурсу визначає Кабінет міністрів за поданням спеціальної Міжвідомчої комісії. Найважливіше – переможець "конкурсу" має визначатися на основі неформалізованих (суб’єктивних) оцінок представників Міжвідомчої комісії", - пише він.

"Недолугість Угод про розподіл продукції зрозуміли навіть в тотально корумпованій Росії. З 262 подібних угод були відмінені 260! Адже "інвестори" навмисно роздували кошториси витрат, відсуваючи момент розподілу продукції з державою".

Депутат підкреслив, що УРП має лише негативні наслідки для вітчизняної економіки, на відміну від прозорих аукціонів, де держава могла б отримати реальні кошти в бюджет. "Як мінімум недоотримані сотні мільйонів через відсутність прозорого конкурсу між газодобувними компаніями за право розробки цих ділянок та мільярди подальшої рентної плати", - пише він.

На думку Борислава Берези, комітет по ПЕК та комітет Верховна Рада має з питань запобігання та протидії корупції має найближчим часом "ліквідувати цю корупційну діру на законодавчому рівні".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся