ua en ru

Угода між ЄС і Туреччиною щодо біженців набула чинності

Угода між ЄС і Туреччиною щодо біженців набула чинності Фото: мігрантів із Греції почнуть виселяти в Туреччину

У Греції поки не готові втілювати в життя ці домовленості

У неділю, 20 березня, набуває чинності угода між Європейським союзом і Туреччиною щодо вирішення кризи біженців. Про це повідомляє DW.

Зазначено, що угода передбачає повернення до Туреччини всіх нових нелегальних мігрантів, які прибудуть до Греції та не подаватимуть там заяву на отримання притулку або якщо їхнє прохання не буде задоволено.

Напередодні прем'єр-міністр Греції Алексіс Ципрас проінформував міністрів про необхідність починати готуватися до відправлення біженців до країни-сусідки, але пізніше чиновники заявили, що їм необхідно більше часу для підготовки.

"Угода щодо відправлення назад новоприбулих на острови повинна набути чинності, відповідно до тексту, 20 березня. Проте такий план не може бути втілений у життя всього за 24 години", - констатував координатор від уряду щодо міграційної політики Гіоргіс Кірітсіс.

Згідно з умовами угоди, примусова реадмісія стосуватиметься тільки тих біженців, які не зможуть довести, що їх переслідують у Туреччині і чию заявку на отримання притулку в Греції таким чином буде відхилено. Водночас в обмін на кожного сирійця, якого буде відправлено з Греції, Євросоюз забиратиме собі одного сирійця з Туреччини - всього в ЄС погодилися прийняти таким чином до 72 тисяч сирійських біженців.

Віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс уже закликав до швидкої реалізації домовленостей.

Водночас, далеко не всі громадяни ЄС вважають цю угоду прийнятною. 19 березня тисячі людей у багатьох європейських містах вийшли на акції протесту проти політики ЄС щодо біженців. Зокрема мітинги в підтримку відкритих кордонів відбулись у Лондоні, Афінах, Відні, Барселоні, Амстердамі та в декількох швейцарських містах.

Водночас, згідно з останньою статистикою, кількість біженців у Греції напередодні укладання угоди продовжувала збільшуватися. Наразі в країні перебуває вже більше 47 тисяч мігрантів.

Нагадаємо, раніше правозахисна організація Amnesty International розкритикувала європейських лідерів через угоду щодо повернення мігрантів до Туреччини.