ua en ru

Зниження акцизного збору з нафтопродуктів пов'язане з нелегальним видобутком нафти, - Міндоходів

Зниження акцизного збору з нафтопродуктів, пов'язане з нелегальним видобутком нафти і контрабандою через підземні трубопроводи. Про це йдеться у пояснювальній записки Міністерства доходів і зборів України Миндозходов) про невиконання плану з надходження акцизного збору з нафтопродуктів та заходи щодо виправлення даної ситуації, текст якого має "Дзеркало тижня. Україна".

Так, за 7 місяців 2013 р. виконання завдань зі збору акцизу з нафтопродуктів було забезпечено на 76% від плану, до спеціального фонду Державного бюджету надійшло 6 млрд 415 млн грн. Зокрема, серед основних факторів, які призвели до зниження бюджетних надходжень, Міндоходів виділяє падіння виробництва та реалізації українськими нафтопереробними підприємствами ПрАТ "ЛИНІК", ПАТ "Укртатнафта" і ДК "Укргазвидобування".

У своїй записці прем'єр-міністру Міндоходів констатує, що без оподаткування на ринок надійшло близько 1 млн т нафтопродуктів.

"Аналіз показників на ринку нафтопродуктів вказує на наявність значного дисбалансу - обсяги споживання перевищують рівень наповнення ринку вироблених та імпортованих нафтопродуктів", - говориться в записці. - "Так, обсяги споживання бензинів дисбалансовані на 744 тис. т, дизпалива - на 232 тис. т".

Як пише міністерство, основною причиною дисбалансу є реалізація через АЗС палива сумнівної якості. Насамперед, на думку відомства Олександра Клименка, ситуація пояснюється великою нелегальної і неврахованої здобиччю, що становить близько 70 тис. т на місяць. Також, за даними міністерства, близько 50 тис. т нафтопродуктів на місяць переміщується в Україну з Російської Федерації через підземні трубопроводи. В сумі з ввезенням палива в "додатково оснащених баках автомобілів" розрахункова кількість незаконно ввезеного бензину за 7 місяців склала 710 тис. т.

Водночас, за даними "Дзеркала тижня. Україна", шуканий 1 млн т імпортних нафтопродуктів, з якого не були сплачені акцизні збори і ПДВ, у січні-липні 2013 р. був оформлений Державною митною службою за документами як для подальшого експорту та реекспорту. Однак згодом це паливо було розпродано всередині країни. Саме фіктивний експорт є головною причиною недонадходжень акцизного збору з нафтопродуктів в 2012-2013 рр., зазначають у виданні.