Бойовики на Донбасі активно займаються вербуванням дітей

Бойовики на Донбасі активно займаються вербуванням дітей
Фото: хлопчик у камуфляжі і з георгіївською стрічкою

Неповнолітніх громадян України залучають до терористичної діяльності

Окупаційна "влада" в Донбасі залучає неповнолітніх громадян України до терористичної діяльності. Достовірність цієї інформації підтверджується цілою низкою різних, незалежних один від одного джерел, як, власне, військових, так і цивільних, офіційних і неофіційних, пише "Дзеркало тижня. Україна".

За останньою інформацією, злочинно-маніпуляційна робота з дітьми та молоддю на тимчасово неконтрольованих Україною територіях починає набувати масового, цілеспрямованого і систематичного характеру.

"Не так давно значний резонанс викликало відео, на якому сепаратисти показують відкритий НЗФ "Бригада Восток" (колишня назва - "Батальйон Восток") т. зв. "військово-спортивний літній табір для дітей та підлітків" в окупованому Донецьку. В таборі дітям віком від 10 до 17 років (і хлопчики, і дівчатка - "курсанти" - вдягнуті у військову форму з шевронами СРСР та РФ, у декого - нарукавні нашивки "Военно-патриотический центр "Защитник отечества"; вони живуть у військових наметах, із ними проводять заняття з військової справи (теорія, тактика, поводження зі зброєю, стрільба тощо). Фігурує у відео "служитель культу", "православний священик, отець Борис". Сказане цим "священиком" не має нічого спільного з православ'ям, а є суцільною агресивною тоталітарною пропагандою", - йдеться у статті.

"В Алчевську вербуванням дітей відзначилося НЗФ "Бригада Призрак", яке прийняло до своїх лав 10-річну школярку Богдану Нещерет (саме вона писала зворушливі листи до ідеолога "Новороссии" терориста І. Гіркіна). Їй навіть видали "посвідчення ополченця". Промовистим є факт, що, як зізнається сама дитина на відео, розповсюдженому одним із російських пропагандистських телеканалів, до НЗФ її привів власний батько", - зазначає автор.


"Існує і дитячий диверсійний батальйон ім. Св. Георгія Переможця, сформований на базі школи-ліцею в Ровеньках під проводом місцевого "священика" О. Авдюгіна "Історія Росії", "Основи православ'я" та військові дисципліни (тактика ведення бою, основи розвідки, снайперська майстерність, стрілецької та саперна підготовка) - ось чому вчаться діти", - наголошено у статті.

"Вельми показово також, що після створення в РФ дитячо-юнацької організації "Российское движение школьников" (аналогу піонерської організації СРСР) на окупованих територіях України процеси вербування молоді значно активізувалися. Для дітей 1-11 класів проводяться "уроки государственности", на яких дітям розповідають про "історичне зародження та становлення" т. зв. "ДНР" і "ЛНР", їхній "державний устрій", "символіку", "нагороди", а також героїзовані біографії бойовиків і керівників (причому запрошуючи до слова самих терористів), а серед предметів з'явилися вигадані "Язык народов Донбасса", "Литература народов Донбасса", "История Отечества", "Уроки гражданственности Донбасса". Саме викладання здійснюється за завезеними російськими підручниками", - наголошує автор статті.

На його думку, нинішнє підвищення уваги до української молоді з боку кремлівських ідеологів та підконтрольних їм проросійських сепаратистів свідчить, по-перше, про гостру нестачу дорослих місцевих кадрів для ведення бойових дій і, по-друге, про намагання Москви перетворити конфлікт на затяжний, оскільки такими діями в суспільну свідомість місцевого населення, фактично, закладається ідеологічна "бомба уповільненої дії", створюється підґрунтя для поглиблення ментального та світоглядного розколу українського суспільства.

Нагадаємо, наприкінці 2015 року СБУ затримала агента Федеральної служби безпеки РФ, яка мала вербувати українських військових.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся