Без зміни законодавства інвестори на енергоринок не прийдуть, - Білоус

Без зміни законодавства інвестори на енергоринок не прийдуть, - Білоус
Фото: Ігор Білоус

Білоус розповів про плани з приватизації в енергетиці

Виставлені на приватизацію об'єкти енергетики цікавлять інвесторів, але не можуть бути продані без змін у регуляторному полі. Про це в інтерв'ю українським ЗМІ заявив голова Фонду держмайна України (ФДМУ) Ігор Білоус.

Коментуючи плани по приватизації в енергетиці на 2017 рік, глава відомства повідомив, що за "Центренерго" вже запущена процедура відбору радника. Пройшли переговори з Morgan Stanley, Merrill Lynch, UBS, Citibank, міжнародні банки проявляють зацікавленість.

Продаж шести обленерго відкладається з минулого року через затримки змін законодавства. "Обленерго не продали в минулому році, так як є компроміс зі всіх сторін: від міжнародних організацій, від МВФ, від уряду, від президента - що ми повинні продавати об'єкти енергетики вже в новому регуляторному полі", - сказав Білоус.

Голова ФДМУ нагадав, що НКРЕКП повинна прийняти стимулюючий RAB-тариф, а Верховна Рада – схвалити у другому читанні законопроект про ринок електроенергії. "Ми сподівалися, що тариф затвердять "під ялинку", але цього не сталося. Так як його можна змінювати поквартально, значить, ми чекаємо січень, лютий, березень", - розповів Білоус.

"Проблему регуляторного поля дуже чітко окреслили представники однієї з найпотужніших у світі енергетичних компаній – італійської Enel. Вони сказали, що при існуючій ситуації в приватизацію не підуть, так як ризики дуже великі. У Enel підкреслили, що спочатку Україна повинна прийняти законодавство, а потім вони прийдуть у країну і куплять активи", - пояснив глава Фонду держмайна.

Він також повідомив, що за час очікування змін законодавства закінчився термін оцінки обленерго. "Витрачати гроші на оцінку без розуміння, коли буде RAB-тариф, сенсу немає", - уточнив Білоус.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся