ru ua

В разі прийняття сьогоднішнього проекту Трудового кодексу працівники стануть залежними, - "Наш край"

В разі прийняття сьогоднішнього проекту Трудового кодексу працівники стануть залежними, - "Наш край" Фото: Сергій Шахов

За словами Шахова, ряд положень проекту Трудового кодексу суперечить Конституції

У разі прийняття проекту Трудового кодексу у нинішньому вигляді українські працівники стануть залежними. Таку думку висловив народний депутат від "Нашого краю" Сергій Шахов, повідомляє прес-служба політсили.

За словами Шахова, проект Трудового кодексу, який зараз розглядається Верховною Радою, "був підданий нищівній критиці експертами, профспілками та Головним науково-експертним управлінням Верховної Ради".

"У разі його прийняття українські працівники стануть залежними. Ми наполягаємо на прийнятті Трудового кодексу тільки після доопрацювання та вилучення дискримінаційних норм. Партія "Наш край" виступає за ухвалення сучасного, справедливого та збалансованого Трудового кодексу. Він повинен враховувати інтереси і працівників, і роботодавців", – підкреслив Шахов.

Шахов зазначив, що трудове законодавство, за яким сьогодні працюють українці, застаріле та потребує змін.

"Україна досі живе за Кодексом законів про працю 1971 року. Це мізерні офіційні зарплати, "конверти", лікарняні без належних соцвиплат, необґрунтовані звільнення, понаднормова робота. На сьогодні ми маємо невмотивованого працівника, який не зацікавлений краще і більше працювати, і роботодавця, який безкарно експлуатує робочого або звільняють його на свій розсуд", – заявив Шахов.

За його словами, ряд положень нинішнього проекту Трудового кодексу суперечить Конституції України, порушує права людини і, в разі його прийняття, "перетворить українців на кріпаків". Політик зазначив, що представники "Нашого краю" у Верховній Раді докладуть всі зусилля, щоб вони були вилучені, а кодекс був прийнятий після доопрацювання.

"Ряд положень нинішнього проекту Трудового кодексу надає широку одноосібну владу роботодавцям приймати нормативні акти, здійснювати контроль за виконанням працівниками трудових обов'язків і право переводити працівників до інших роботодавців. Також проект передбачає несправедливі підстави для звільнення з роботи, обмежує права жінок з дітьми і значно звужує права профспілок. Всі ці нововведення суперечать Конституції України, і, в разі прийняття проекту, перетворять українців на кріпаків", – підсумував Шахов.

Зазначимо, проект Трудового кодексу був запропонований до розгляду Верховної Ради ще в 2014 році.