ua en ru

СКМ і "Смарт-Холдинг" завершили об'єднання своїх гірничо-металургійних активів

Фінансово-промислова група "Систем Кепітал Менеджмент" Ріната Ахметова і промислово-інвестиційна група "Смарт-Холдинг" Вадима Новинського сьогодні, 14 липня 2014 р., завершили операцію з об'єднання гірничо-металургійних активів в рамках спільної компанії Metinvest B.V.

Фінансово-промислова група "Систем Кепітал Менеджмент" Ріната Ахметова і промислово-інвестиційна група "Смарт-Холдинг" Вадима Новинського сьогодні, 14 липня 2014 р., завершили операцію з об'єднання своїх гірничо-металургійних активів в рамках спільної компанії Metinvest B.V. Про це йдеться в спільній заяві прес-служб двох груп.

Згідно з повідомленням, на останньому етапі операції група "Смарт" внесла в статутний капітал Metinvest B.V. 100% акцій компанії Trosilia Holdings Limited (Кіпр), в опосередкованому володінні якої знаходиться 46,15% акцій ПАТ "Південний гірничо-збагачувальний комбінат" (ПГЗК).

Повідомляється, що в обмін на внесення компанії Trosilia Holdings Limited у статутний капітал Metinvest B.V. група "Смарт" отримала низку додаткових прав в галузі корпоративного управління групою "Метінвест".

Згідно з угодою акціонерів, укладеною між групами, з 10 членів наглядової ради Metinvest B.V. сім членів будуть призначатися від СКМ і три - від "Смарт-Холдингу". CEO Metinvest B.V. і групи "Метінвест" буде призначатися СКМ, а "Смарт-Холдинг" отримає право призначати другого директора - члена правління Metinvest B.V.

Частка СКМ в Metinvest B.V. становить 71,24%, частка "Смарт-Холдингу" - 23,76%, частка Clarendale Limited (компанія, пов'язана з колишніми власниками ПАТ "ММК ім. Ілліча") - 5%.

СКМ і "Смарт-Холдинг" розпочали об'єднання своїх гірничо-металургійних активів в 2007 р. У 2014 р. групи досягли остаточних домовленостей щодо складу активів Metinvest B.V. і обсягу прав обох сторін щодо участі в управлінні спільною компанією.