ua ru

Ситуація з поставками газу з РФ в Україну розвивається за "придністровського сценарієм", - ЗМІ

Ситуація з поставками природного газу з Російської Федерації в Україну розвивається за сценарієм невизнаної Придністровської народної республіки, передає "Комерсант".

Видання пише, що "Газпром" висловив готовність розділити питання постачання Донбасу і поставок "Нафтогазу України", якщо Київ зробить передоплату найближчим часом. Схема може задовольнити українську компанію і Єврокомісію, яка висувала схоже пропозицію, і при цьому дозволить продовжити постачання Донбасу. Таким чином, ситуація розвивається по придністровському сценарієм: "Газпром" буде поставляти газ ДНР і ЛНР фактично безкоштовно, але записувати борг на Київ.

"Російське керівництво усвідомлює, що, якщо б воно продовжувало наполягати на тому, що Київ повинен сплачувати за ополченців, це спричинило б за собою нерозв'язний конфлікт, посипалися б всі домовленості з європейцями",- вважає голова Ради із зовнішньої і оборонної політики Федір Лук'янов.

На його думку, ця історія вже принесла Москві непряму політичну користь, оскільки знову змусила Київ визнати, що він не контролює південний схід країни.

Нагадаємо, ЄС запропонував провести газові переговори з Україною і РФ 2 березня.