ua ru

"Нафтогаз" відмовився продовжувати вносити передоплату за російський газ

"Нафтогаз" відмовився продовжувати вносити передоплату за російський газ

НАК "Нафтогаз України" відмовився продовжувати вносити передоплату за російський газ, поки не отримає впевненості в неухильному виконанні ВАТ "Газпром" положень зимового пакету. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Наку.

"Нафтогаз України" не вважає можливим здійснити додаткову передоплату за постачання російського газу, поки не отримає достатньої впевненості в неухильному дотриманні контракту як з боку ВАТ "Газпром", так і Брюссельського тристороннього протоколу, підписаного представниками Росії, України і Євросоюзу", - сказано в повідомленні.

У "Нафтогазі" зазначили, що вже протягом двох днів "Газпром" не виконує заявки української сторони на поставку оплаченого газу в рамках контрактних умов.

"Зокрема, "Газпром" був зобов'язаний поставити за 114 млн куб. м 22 і 23 лютого 2015 р., але поставив за фактом лише 47 і 39 млн куб. м відповідно", - уточнили в прес-службі НАКу, додавши, що чекають офіційних пояснень від російської сторони.

"Основним джерелом імпортного газу для України сьогодні є Європа. Тому бездоганне виконання наших зобов'язань по транспортуванню газу в ЄС є нашою незмінною стратегією", - заявив глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

Нагадаємо, сьогодні в "Газпромі" повідомили про те, що можуть через 2 дні припинити постачання газу Україні через відсутність передоплати.

Раніше "Нафтогаз" звинуватив "Газпром" у невиконанні заявки на поставку передплаченого газу.