Ситуація на українському молочному ринку в найближчі 5-7 років не покращиться, - УКАБ

Понеділок 16 січня 2012 18:12

Ситуація на українському молочному ринку в найближчі 5-7 кардинально не покращиться. Таку думку в інтерв'ю РБК-Україна висловив президент "Українського клубу аграрного бізнесу" (УКАБ) Алекс Ліссітса.
"У найближчі 5-7 років ситуація кардинально не покращиться, оскільки на сьогоднішній день 80% молока виробляється в господарствах населення, тобто - сільських громадах. У сільській громаді молочним скотарством займаються пенсіонери, які в найближчі 5-7 років будуть у більшості забивати свою худобу. Єдиний шанс врятувати ситуацію - перейти на індустріальне виробництво молока. За допомогою цього можна знизити собівартість продукції, підвищити її якість, безпеку та забезпечити контроль повного циклу виробництва", - зазначив він.
Рентабельність індустріального виробництва молока, за словами президента УКАБ, є не дуже високою і становить в середньому 17-18%.
"Ми повинні зрозуміти, що на одне коров'яче місце треба 10 тис. дол. інвестицій, окупність яких становить 5-7 років. Тому, якщо ми хочемо забезпечити себе високоякісною продукцією і сировиною на найближчі 5-7 років, то треба вже зараз починати масово будувати молочні ферми", - повідомив Ліссітса.
При цьому, зазначив він, в Україні в цьому напрямку сьогодні майже нічого не робиться. "Навіть при наявності якихось сум підтримки системна довгострокова і ефективна політика розвитку галузі все ще відсутня", - сказав президент УКАБ.
Нагадаємо, раніше Федеральна служба з нагляду у сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини РФ (Росспоживнагляд) заявила, що загальна якість молочної продукції з України погіршилась.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся