ua en ru

Сі Цзіньпін міг попросити Путіна не нападати на Україну під час Олімпіади, - Bloomberg

Сі Цзіньпін міг попросити Путіна не нападати на Україну під час Олімпіади, - Bloomberg Фото: президент РФ Володимир Путін (kremlin.ru)

Президент Китаю Сі Цзіньпін міг попросити президента РФ Володимир Путіна не нападати на Україну під час зимових Олімпійських ігор. Нібито, щоб "не затьмарити" подію.

Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на Bloomberg.

Агентство пише, що лідеру КНР нібито не потрібно, щоб Путін "затьмарив велику для Китаю подію", спровокувавши глобальну кризу безпеки з США і Європою. Для Сі Цзіньпіна це важливо, оскільки країна витратила мільярди доларів на проведення Олімпіади.

"Можливо, пан Сі попросив Путіна не вторгатися в Україну під час Ігор, за словами одного дипломата в Пекіні", - пише агентство.

Змагання в Пекіні почнуться 4 лютого, Паралімпіада закінчиться 13 лютого, тому вони повинні тривати з 28 січня по 20 лютого.

Два співрозмовники Bloomberg, знайомі з недавніми західними оцінками, стверджують, що РФ замість повномасштабних військових дій може почати "обмежене" вторгнення в середині лютого, яке буде супроводжуватися кібератаками і спробами дестабілізувати ситуацію в Україні.