Швейцарія розробляє екстрений план на випадок розповсюдження європейської економічної кризи

Уряд Швейцарії створив робочу групу, яка займається розробкою заходів на випадок ескалації ситуації з борговою кризою в Європі. Про це повідомив міністр економіки Швейцарії Йохан Шнайдер-Амманн, передає Reuters.

Основним завданням вказаної групи є розробка плану, відповідно до якого уряд зможе діяти в екстреному випадку. Зокрема, обговорюються кроки зі стабілізації фінансового сектору і підтримки рівня зайнятості населення. За словами Шнайдер-Амманна, Національному банку Швейцарії варто було б провести аналогічну роботу, причому зробити це набагато раніше. Наявність готового плану по ліквідації кризових наслідків у фінансовому секторі дозволила б набагато ефективніше вирішувати ситуацію, наприклад з різким коливанням франка, яке мало місце у вересні 2011 р., вважає міністр.

Міністр додав, що при стабільній ситуації на європейських ринках в 2012 р. економіка Швейцарії виросте на 1%.

Нагадаємо, Національний банк Швейцарії 6 вересня 2011 р. ухвалив рішення зафіксувати курс франка на рівні не більше 1,2 франка за євро. Монетарний регулятор був вимушений піти на такі заходи у зв'язку з різким, близько 20% за 2 місяці, зміцненням національної валюти по відношенню до євро. Подібна ситуація склалася через те, що інвестори, намагаючись врятувати свої кошти у "тихій гавані", почали масово скуповувати швейцарську валюту, позбуваючись євро.

Зазначимо, Єврогрупа розробляє план на випадок відмови Греції від євро.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся