Шульц ініціює перетворення Єврокомісії у "справжній європейський уряд"

Шульц ініціює перетворення Єврокомісії у "справжній європейський уряд"
Фото: Мартін Шульц розповів про реформу в ЄС

На думку глави ЄП, Європейську Комісію слід переформатувати

Європейську Комісію слід переформатувати задля створення на її базі "справжнього європейського уряду". Про це заявив голова Європарламенту Мартін Шульц у статті для Frankfurter Allgemeine Zeitung, передає 3 липня DW.

На думку Шульца, таким має бути висновок, зроблений із Brexit - рішення про вихід Великобританії зі складу ЄС. Європейський уряд має "підпорядковуватися парламентському контролю з боку Європарламенту та ще однієї палати, що складатиметься з представників країн-членів", вважає політик.

Такий розподіл влади, наголошує Шульц, відомий людям у кожній окремій країні, тож він "зробить політичну відповідальність на рівні ЄС прозорішою".


Якщо таке відбудеться, то невдоволення ЄС з боку громадян більш не призводитиме до того, що його існування в принципі ставитимуть під сумнів. Навпаки, громадяни зможуть самі "шляхом виборів заміняти один європейський уряд іншим", переконаний голова Європарламенту.

Шульц також наголосив на тому, що Євросоюзові часто закидають вину за прорахунки, за які насправді мають нести відповідальність національні уряди країн-членів блоку. Тож ідеться не про "більше Європи", а про те, щоб "чітко визначити, що громадяни можуть і мають право очікувати від ЄС у певних сферах", аргументував він. Нині ж багато процедур ухвалення рішень, на його думку, є надто заплутаними та непрозорими.

За словами Шульца, ЄС не має права вмішуватися у ті питання, які можуть бути вирішені на регіональному чи національному рівні. Натомість Євросоюзу слід зосередитися на тих питаннях, які європейські країни можуть подолати лише спільними зусиллями, вважає голова ЄП.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що керівництво Євросоюзу думає над тим, аби ведучу роль у ЄС надати Європейській Раді замість Єврокомісії.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся