ru ua

Шахтарі припинили акції протесту в Києві до понеділка

Шахтарі припинили акції протесту в Києві до понеділка Фото: шахтарі проводять акції протесту в Києві

Гірники шахт Західної і Східної України призупинили пікети і мітинги в Києві до понеділка. Про це повідомили організатори акції протесту.

Зазначимо, сьогодні шахтарі пікетували Верховну Раду і Міністерство енергетики та вугільної промисловості. Як повідомили представники шахтарських профспілок, мітингувальники планували домогтися від міністра енергетики Володимира Демчишина більш конкретної інформації про плани Міненерго щодо реформування галузі, а в особливості, по скороченню шахт.

Також вугільники сподівалися, що міністр озвучить конкретні кроки по виходу вітчизняного ПЕК з кризи і плани по вирішенню проблеми кругової заборгованості в галузі.

Профспілки вугільників незадоволені тим, що 21 квітня на III об'єднаному з'їзді шахтарів Демчишин не представив стратегію розвитку галузі.

Разом з тим голова Профспілки працівників вугільної промисловості Віктор Турманов не сподівається на те, що міністр зможе чітко сформулювати позицію. "Ми з ним зустрічалися, говорили. Він ще раз показав свій непрофесіоналізм. Коли він був на з'їзді шахтарів України, йому була надана можливість доповісти делегатам з'їзду програму в цілому по паливно-енергетичному комплексу, вугільній галузі, але він влаштував виступ у формі "ви задавайте мені питання, а я відповім. Вечір запитань і відповідей - це не той сценарій, який повинен реалізовувати міністр", - коментує ситуацію голова профспілки вугільників.

Заступник голови Профспілки працівників вугільної промисловості України (ППВП) Валерій Мамченко також заявив, що профспілки неодноразово зустрічалися з міністром Демчишиним, запрошували його на пленуми, попереджали про те, що ситуація може призвести до кризи.

"Але спільної мови не знаходили, нас не слухали", - зазначив Мамченко. За його словами, заборгованість по зарплатs становить понад 300 млн грн, і джерела їх погашення поки невідомі.

Керівники профспілки повідомили, що Президенту, прем'єр-міністру і спікеру ВР були передані всі матеріали і резолюції III З'їзду шахтарів.

За словами Турманова, перший заступник глави Адміністрації Президента Віталій Ковальчук пообіцяв мітингувальникам, що направить їх вимоги на розгляд уряду. Гірники також наполягають на проведенні засідання РНБО України з енергетичного комплексу.

"Розраховуємо, що туди Президент запросить не тільки свою команду, але і фахівців, вчених, інженерів, керівників підприємств і природно представників профспілок. І там будуть розглянуті всі ці питання і поставлена крапка.

Повинна працювати система, а система не працює. Ми просто хочемо повної ясності. Ми зрозуміли, що є останній шанс - це Президент країни, гарант Конституції. У нас є документ - рішення з'їзду, який відображає думку всіх шахтарів підприємств, які знаходяться на підконтрольній території Україні. Як державних шахт, так і приватних, і машинобудівних підприємств і збагачувальних фабрик. Ми з цим рішенням будемо домагатися зустрічі з Президентом. Ми підключимо народних депутатів з міжфракційного об'єднання "Захистимо вугільну галузь", які розуміють ситуацію в галузі. Шахтарі хочуть працювати", - зазначив Мамченко.

Як повідомлялося, 21 квітня III З'їзд шахтарів України прийняв постанову про звернення до Президента з вимогою відставки міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина за непрофесійне управління галуззю.

З'їзд шахтарів (близько 800 делегатів) також вимагав скликати засідання РНБО для вироблення заходів щодо урегулювання кризової ситуації у вугільній галузі.

Наступного дня делегати з'їзду, а також працівники державних і приватних вугільних підприємств вийшли на організований мітинг в підтримку рішень з'їзду. Мітинг проводиться біля Адміністрації Президента, Кабміну і Верховної Ради. Кількість учасників обчислювалася декількома тисячами чоловік.