Шахов ініціює засідання штабу з НС через епідемію сказу на Донбасі

НовиниПолітика    09.09.2015 - 15:59

Лідер Всеукраїнського громадського об'єднання "Народна довіра" Сергій Шахов ініціює засідання штабу з надзвичайних ситуацій через епідемію сказу на Донбасі. Про це він написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

За словами волонтера, у зоні АТО почастішали випадки ураження сказом домашніх тварин. Загроза виникла у зв'язку із збільшенням популяції лисиць на тлі заборони полювання на території зони збройного протистояння. Зупинити хвилю зараження, на думку Шахова, можна було б контрольованим відстрілом хворих тварин. Цю функцію, як заявив волонтер, повинна виконати Українська організація мисливців і рибалок (УОМР), діяльність якої на території зони АТО зараз заборонена з 2014 року.

"Така тенденція дуже небезпечна. В країні практично відсутня вакцина проти сказу. А на Донбасі її взагалі немає. За моєю інформацією на території ЛНР вже є випадки ураження не тільки тварин, але і навіть людей. Я вимагаю негайної реакції з боку керівництва області, поки ще не пізно. Потрібно терміново зібрати засідання штабу з надзвичайних ситуацій", - написав Шахов.

За його словами, підстави для занепокоєння обґрунтовані ще і відсутністю контролю за стихійною торгівлею м'ясом та іншими продуктами тваринного походження.

"Купуючи м'ясо на Донбасі ви ніколи не можете знати ні якої воно якості, ні навіть його походження. Справа в тому, що його взагалі ніхто не перевіряє. Комісії у складі представників санітарної та Ветеринарної служб, а також правоохоронних органів не мають таких повноважень", - розповідає громадський діяч.

Шахов впевнений, що керівництво Луганської та Донецької областей має негайно вжити заходів, щоб зупинити поширення сказу, а також ввести ретельні перевірки якості продуктів тваринного походження. Крім того, він вимагає від Міністерства охорони здоров'я забезпечити медичні заклади на території зони АТО достатньою кількістю вакцини. Інакше епідемія загрожує не тільки Донбасу, але і всій Україні.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top