ru ua

Північна Корея, за неофіційними даними, готує нові ядерні випробування.

Північна Корея, за неофіційними даними, готує нові ядерні випробування. Якщо ця інформація вірна, атомний тест стане третім в історії КНДР. Як повідомило південнокорейське телебачення, чергові ядерні випробування КНДР можуть відбутися в травні або червні цього року. Про це повідомляє РБК з посиланням на Reuters.

За даними неназваних дипломатичних джерел, на які посилається південнокорейська телекомпанія YTN, Пхеньян почав підготовку до випробувального атомного вибуху в лютому ц.р. Як повідомляється, технічний рівень підготовчих робіт істотно вищий, ніж для перших двох ядерних випробувань, які в кращому разі можна було рахувати частково успішними.

Третій ядерний тест, поза сумнівом, підвищить можливості військової ядерної програми КНДР, але також понизить її запаси матеріалів, що діляться, яких, за незалежними оцінками, достатньо для виготовлення 6-8 атомних бомб.

Свій другий атомний тест Північна Корея провела в травні 2009 р. Перший підземний атомний вибух КНДР здійснила в жовтні 2006 р.