Північна Корея випускає "ідеологічно чисті" планшети

НовиниТехнології    06.08.2013 - 10:09
Північна Корея відома своєю украй строгою політикою, що стосується як регулювання доступу до багатьох ресурсів мережі, зокрема, так і доступу в Інтернет взагалі. Рядові необізнані іноземці, ймовірно, з сумнівом віднесуться до інформації про те, що жителі Північної Кореї, також як і в інших країнах, користуються популярними нині мобільними гаджетами, причому розроблені пристрої в КНДР.

Північна Корея відома своєю украй строгою політикою, що стосується як регулювання доступу до багатьох ресурсів мережі, зокрема, так і доступу в Інтернет взагалі. Рядові необізнані іноземці, ймовірно, з сумнівом віднесуться до інформації про те, що жителі Північної Кореї, також як і в інших країнах, користуються популярними нині мобільними гаджетами, причому розроблені пристрої в КНДР, повідомляє телеканал "Росія 24".

Втім, уявлення про суворий північнокорейський "хайтек" лише частково вірні. У країні створений вже третій по рахунку планшетний комп'ютер - ідеологічно вивірений, з відповідними технічними характеристиками і "правильно" налаштованим програмним забезпеченням.

Називається пристрій Samjiyon - на честь однойменного північнокорейського міста. Експерти вважають, що Samjiyon виготовляється десь за межами КНДР, а потім вже піддається "чищенню".

Гаджет обладнаний операціонкою від Google. У планшеті встановлена Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich, але всі сервіси Google, включаючи YouТube і Gmail, з пристрою повністю видаляють. Обумовлено це забороною доступу громадян КНДР у "великий Інтернет". До послуг корейців - локальна мережа в масштабах країни, яка, з чуток, досить розвинена.
Є тут і електронна пошта і аналоги деяких популярних відеосервісів. Але трафік з країни не йде і просто так не входить. Вихід у всесвітню павутину є тільки у 1200 IP-адрес на всю 24-мільйонну державу.

У браузері планшета чотири закладки: державне новинне агентство, найбільша щоденна газета, портал Корейського комп'ютерного центру і державне телебачення.

Один з туристів, що назвав себе Майклом, відвідавши КНДР, зумів вивезти звідти Samjiyon і ретельно досліджував пристрій. У планшеті немає камери і Wi-Fi. Зате на ньому можна грати в Angry Birds, віртуальний баскетбол і низку інших ігор, проглядати карти, читати літературу про північнокорейського лідера Кім Чен Ина і скачувати дозволені енциклопедії.

Крім того, в пристрій вбудовано ТБ-тюнер і антену. Тюнер сумісний з північнокорейською системою аналогового телемовлення і налаштований на два корейські канали без можливості переналаштування.

Планшет обладнаний процесором з тактовою частотою 1,2 ГГц, 1 Гб ОЗУ, 7-дюймовим дисплеєм з розрішенням 1024х768 пікселів і 6 або 16 Гб вбудованої пам'яті. Працює планшет на ОС Android 4.04, а ціна його в перекладі на американську валюту складає приблизно 200 дол.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Теги: Google
On Top