Сьєрра-Ліоне продала "Алмаз миру" для розвитку країни

Фото: алмаз "Peace Diamond" (VCG Library)
Фото: алмаз "Peace Diamond" (VCG Library)

Діамант був куплений на аукціоні британським мільярдером і ювеліром Лоренсом Граффом за 6,5 млн доларів

Один з найбільших дорогоцінний каменів "Алмаз миру" масою 709 каратів Сьєрра-Леоне продала на аукціоні в Нью-Йорку. Виручені гроші будуть вкладені в розвиток країни, передає Reuters.

Алмаз був куплений на аукціоні британським мільярдером і ювеліром Лоренсом Граффом за 6,5 млн доларів. Від продажу діаманта уряд Сьєрра-Леоне отримає 59%, або $ 3,9 млн, податкових надходжень. Ці кошти будуть вкладені в проекти очисткиводи, будівництво шкіл, медичних центрів, доріг і електрифікацію.

Алмаз, знайдений в Сьєрра-Леоне, вперше був виставлений на аукціоні. Чиновники країни сподіваються, що таким чином буде зменшуватися незаконна торгівля алмазами.

Нагадаємо, в середині липня 2017 канадська компанія Lucara Diamond повідомила, що може розпиляти найбільший в світі діамант Lesedi la Rona (в перекладі з ботсванської - Наше світло) на частини для того, щоб продати. Діамант вагою в 1016 карат був виставлений на торги в червні 2016 року. Однак, в ході торгів, ціна каменя досягла лише 61 млн доларів, при тому, що продавець розраховував отримати за необроблену коштовність не менше 70 млн доларів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся