Сербія і Косово домовилися про спільний прикордонний контроль

Сербія і Косово домовилися про спільний прикордонний контроль, передає Associated Press. Згідно з офіційною заявою Євросоюзу (ЄС), за посередництвом якого проходили переговори, конфліктуючі сторони домовилися про спільну модель прикордонного контролю і готові поступово встановити загальні захищені блокпости і прикордонні переходи. Таким чином, було покладено край одному з найбільш гострих конфліктів між Пріштіною і Белградом.
Наступна зустріч сторін намічена на 9 грудня ц.р., коли пройде саміт ЄС, на якому буде обговорено питання надання Сербії статусу кандидата на вступ до ЄС.
Напруженість на півночі Косово тривала з літа 2011 р., коли відбулися сутички між косовськими сербами та миротворцями KFOR (косовські сили НАТО) біля КПП "Ярне" і "Брняк", в результаті яких загинув один косовський спецназівець. Збройні серби вибили загони спецназу Пріштіни із зайнятих КПП і організували барикади, тим самим заблокувавши миротворцям НАТО шлях до їх північним баз.
Конфлікт в цьому регіоні Косово, населений переважно сербами, періодично загострювався аж до подій минулого тижня, коли в результаті зіткнень два миротворця і 24 косовських серба отримали поранення.
Нагадаємо, Косово в 2008 р. в односторонньому порядку оголосило про незалежність від Сербії. Фактично ж Бєлград втратив контроль над цією територією з 1999 р., після агресії НАТО проти тоді ще існувавшій Югославії. В даний час Косово визнають незалежною державою 75 країн з 192 членів ООН, у тому числі США. Проте 69 країн, у тому числі два постійних члена Ради Безпеки ООН Росія і Китай, відмовилися це зробити, продовжуючи розглядати цей регіон як частину Сербії. Не визнає відділення краю і Белград. Ряд районів на півночі Косово населений переважно сербами. Варто зазначити, що курс на євроінтеграцію, якого дотримується Президент Сербії Борис Тадіч, передбачає відторгнення Косово та визнання його суверенітету.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся