Сім'я глави НАЗК пов'язана з Яценюком і Турчиновим, - ЗМІ

Новини Політика 10.10.2016 - 17:21
Фото: Наталія Корчак
Фото: Наталія Корчак

Процес перевірки електронних декларацій чиновників може виявитися необ'єктивним, оскільки сім'я голови Національного агентства з запобігання корупції (НАЗК – орган, перевіряючий е-декларації) Наталії Корчак пов'язана з лідерами "Народного фронту" Арсенієм Яценюком та Олександром Турчиновим. Про це пише Олексій Романов в своїй статті у виданні "СТРАНА.uа".

За даними автора, зв'язки Корчак і членів її сім'ї з керівництвом "НФ" могли бути однією з причин проблем е-декларування в серпні-вересні 2016 року і можуть послужити використанню системи електронних декларацій в політичних цілях на користь цієї партії.

Результати перевірки декларацій чиновників можуть бути перекручені в політичних цілях, йдеться у розслідуванні, проведеному виданням "СТРАНА.uа". За інформацією автора, глава НАЗК Корчак Наталія була обрана в агентство в 2015 році за квотою уряду, який на той момент очолював лідер "Народного фронту" Арсеній Яценюк, а в 90-ті роки вона була викладачем Чернівецького національного університету, в якому на той момент вчилися екс-прем'єр Арсеній Яценюк і міністр юстиції Павло Петренко, обраний за квотою "НФ".

При цьому, як йдеться у матеріалі, Корчак заперечує наявність зв'язків з колишніми учнями, однак, на думку журналістів, факти, пов'язані з сім'єю голови НАЗК, змушують сумніватися в її словах. Так, видання з'ясувало, що чоловік Наталії Корчак Юрій Тімер-Булатов в травні 2014 року балотувався в Київську міськраду від "Батьківщини", до якої на той момент входили всі нинішні лідери "Народного фронту". А в жовтні 2014 року на виборах у Верховну Раду він вже був уповноваженою особою "НФ" на багатомандатному окрузі №94 (Київська область).

Крім того, відповідно до декларації Корчак, на яку посилається автор, її син Ярослав у 2015 році працював у приватного підприємця Миколи Павленка, адвокатський офіс якого, за даними видання, знаходиться у приміщенні колишнього штабу "Батьківщини" на вул. Туровська, 19-Б. Зараз ця будівля належить ТОВ "МЦ-офіс", засновниками якої є Володимир і Тамара Беліба – теща і тесть секретаря РНБО Олександра Турчинова. Крім того, раніше Павленко був помічником народного депутата від "Батьківщини" Руслана Лук'янчука, який зараз є нардепом від "НФ". При цьому, за словами Павленка, він захищає інтереси фінансової компанії "Абсолют Фінанс", яку ЗМІ пов'язують з Турчиновим.

На думку журналістів, тісні зв'язки глави НАЗК Корчак і членів її родини з "Народним фронтом" можуть призвести до політизації процесу перевірки електронних декларацій чиновників і його спотворення на користь цієї партії. "Впровадження електронних декларацій, які чиновники повинні подати до 30 жовтня, супроводжується конфліктами і скандалами. Причому це може бути лише прологом до куди більш серйозних потрясінь, з урахуванням кадрового складу НАПК – органу, який повинен перевіряти ці декларації", - пише автор.

Нагадаємо, Національне агентство по запобіганню корупції створено 18 березня 2015 року. Одна з функцій агентства – перевірка даних електронних декларацій чиновників. 28 березня 2016 року його очолила Наталія Корчак.

15 серпня 2016 року повинно було стартувати електронне декларування чиновників, проте через неготовність програми його початок було зірвано. Система е-декларування почала діяти 1 вересня 2016 року. Декларації чиновників на ній повинні бути опубліковані не пізніше 31 жовтня 2016 року.