Семерак констатував хижацьке відношення РФ до природнього середовища Донбасу та Криму

Семерак констатував хижацьке відношення РФ до природнього середовища Донбасу та Криму
Фото: Остап Семерак

Екологічну небезпеку сьогодні становлять затоплені шахти в Донецьку

Російська Федерація абсолютно безвідповідально ставиться до збереження  природнього середовища в Криму та на Донбасі. Про це заявив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, повідомляє прес-служба відомства.

Семерак зазначив, що на сьогодн немає можливості впливати і контролювати екологічну ситуацію на окупованих територіях.


"Два тижні тому в Чорному морі поблизу Севастополя сталася аварія, в наслідок якої нафтопродукти вилилися в море. Росія нищить наші землі, а ми не маємо важелів, щоб вплинути на екологічну ситуацію. Відповідну ноту протесту, за моєю ініціативою, надіслав наш МЗС до Кремля", - розповів він, додавши, що РФ абсолютно безвідповідально ставиться  до збереження  природного середовища в Криму.

"Проведення військових маневрів із застосуванням сучасних видів озброєння на території природнього заповідника "Опукський"  в Криму - це безвідповідальне нахабне  знищення  українських земель та природно-заповідного фонду", - сказав Семерак.

Він також зазначив, що  здійснити підрахунок завданих  збитків природі в окупованих територіях складно.

Крім того, Семерак наголосив, що екологічну небезпеку сьогодні становлять затоплені шахти в Донецьку.

"Завдяки проекту з ЄС  передбачено закупівлю насосу і фільтраційних установок для  проведення відкачування води в  затоплених шахтах. Представники Глобального екологічного фонду готові передати це обладнання, на жаль, застосувати устаткування ми не можемо, так як ніхто не гарантує  безпеку  людям, які будуть його встановлювати.  Як тільки буде можливість ми використаємо це обладнання там", - сказав міністр.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Мінекології виділено 232 млн гривень  на природоохоронні заходи.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся