ua en ru

Сьогодні великому Валерію Лобановському виповнилося б 75 років

Київське "Динамо" стало великою командою завдяки багатьом гравцям, тренерам і функціонерам. Але є один чоловік, ім'я якого викликає трепет у будь-якого київського вболівальника - Валерій Васильович Лобановський.

Київське "Динамо" стало великою командою завдяки багатьом гравцям, тренерам і функціонерам. Але є один чоловік, ім'я якого викликає трепет у будь-якого київського вболівальника - Валерій Васильович Лобановський.

6 січня 1939 року в сім'ї звичайного київського робочого народився син, якому судилося стати одним з кращих футбольних тренерів світу. У 1955 році Валерій Лобановський почав грати в київському "Динамо" у складі дублерів. В 59 році почав грати за основний склад. Після 7 років у складі киян Лобановський виграв титул чемпіона СРСР і національний Кубок. Після "Динамо" були 2 роки у складі "Чорноморця" і рік у донецькому "Шахтарі", після якого Лобановський завершив ігрову кар'єру.

"У день матчу необхідна найсуворіша концентрація професійної енергії. Є нитки, за допомогою яких вона передається гравцям. Скільки разів ловив себе на тому, що імпульс отримано адресатом: "передавач" і "приймач" перебували на одній хвилі"

У 1968 році Валерій Лобановський очолив дніпропетровський "Дніпро", який грав у Першій лізі. Через 4 сезони "Дніпро" вийшов у вищу лігу і відразу ж зайняв 6 місце. У наступному сезоні "Дніпро" Лобановського обіграв "Динамо", що і стало причиною запрошення тоді ще молодого тренера в Київ.

"Бути тренером помітно складніше, ніж гравцем. На полі ти керуєш тільки м'ячем, а біля бровки ти керуєш людьми".

Після трьох років роботи Лобановського в Києві "Динамо" виграло Кубок Кубків УЄФА - перший європейський трофей в історії Союзу. Це було перше Велике "Динамо" в історії, у складі якого грав Олег Блохін. Через 11 років Лобановський створив ще одну Велику команду. "Динамо" стає чемпіоном, виграє ще один Кубок Кубків, а підопічний Лобановського Ігор Бєланов стає володарем "Золтого м'яча".

"Гра забувається, а результат назавжди залишається в історії. Сенс футболу в результаті".

З розвалом Союзу Лобановський йде з "Динамо" і їде з СРСР, щоб потренувати збірні ОАЕ та Кувейту. Але в 1997 році він повертається до Києва в рідне "Динамо", де будує ще одну, останню поки що, Велику команду. Чемпіонства і національні Кубки сприймалися як належне, а в Європі киян боялися всі. І лише удача допомогла "Баварії" пройти киян у півфіналі Ліги Чемпіонів. Багато експертів вважають, що те "Динамо", якщо б пройшло німців, виграло б у фінал МЮ.

7 травня 2002 року під час матчу в Запоріжжі у Лобановського стався інсульт. Після п'яти днів лікування Метр помер. Київське "Динамо" від такого удару долі не змогло відійти і вперше поступилося титулом чемпіона країни донецькому "Шахтарю".

"Тренер по визначенню не може подобатися всім без винятку гравцям. Це немислимо".

Для багатьох нинішніх вболівальників київського "Динамо" Валерій Васильович Лобановський - це просто легенда, ореол якого надає їхній улюбленій команді наліт Величі. Для багатьох - це геніальний тактик, ігри розуму якого приносили "Динамо" великі і красиві перемоги. Для багатьох - це людина, на плечах якого будувалося те, через це київський вболівальник буде хотіти перемог, титулів і голів. Валерій Лобановський - це титан, який змусив пишатися київським "Динамо".

"Я - тренер. Ця робота - сенс мого життя".