RU

Сьогодні Єврогрупа буде вирішувати питання порятунку Кіпру

Сьогодні, 11 лютого, в Брюсселі має відбутися зустріч міністрів фінансів країн ЄС. Вони обговорять порятунок Кіпру, а також ситуацію в Греції і порядок прямої рекапіталізації банків Єврозони. Глава МВФ Крістін Лагард також візьме участь у переговорах.

Як повідомляє FT, сьогодні на засіданні Єврогрупи буде обговорюватися заздалегідь підготовлений секретний меморандум про допомогу Кіпру. У меморандумі містяться три варіанти, які дозволять уникнути повного порятунку країни: «Участь у програмі інвесторів і вкладників та драконівські заходи щодо банківського сектора Кіпру; участь власників субординованого боргу (без участі вкладників); продаж Кіпром акцій, що купуються у проблемних банків».

Як заявив представник ЄЦБ Асмуссен німецькому виданню Handelsblatt, він очікує вирішення питання з пакетом для порятунку Кіпру до кінця березня 2013 року.

Також Єврогрупа спробує визначитися з датою, з моменту якої ESM зможе здійснювати інтервенцію, а також з максимальною сумою, яка необхідна для кожної операції по рекапіталізації.

Нагадаємо, це буде перше засідання Єврогрупи під керівництвом Мінфіну Нідерландів Джероена Дийссельблема, який стане наступником Юнкера.

За матеріалами компанії TeleTrade