Рахункова палата: Кабмін не забезпечив раціональне використання біологічних ресурсів у басейнах Азовського і Чорного морів.

Кабмін України не забезпечив екологічно безпечні умови життєдіяльності громадян і суспільства, збереження навколишнього природного середовища та раціональне використання природних ресурсів, зокрема, водних біологічних ресурсів у басейнах Азовського і Чорного морів. Такий висновок зробила колегія Рахункової палати після розгляду результатів аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, спрямованих на забезпечення екологічної безпеки в Азово-Чорноморському басейні та охорону, регулювання і відтворення водних біологічних ресурсів, повідомляє прес-служба Рахункової палати України.

Одна з причин незадовільного екологічного стану Азово-Чорноморського басейну - незбалансована надмірна евтрофікація (збагачення водойм продуктивними біологічними елементами), що призводить до нестачі кисню та надалі до загибелі біологічних організмів. В результаті цілісна екосистема басейну зазнає різких і катастрофічних змін.

Роботи з поліпшення екологічної безпеки в басейні Азовського і Чорного морів протягом 2008-2009 рр. не забезпечувалися необхідним фінансуванням, а виділені кошти використовувались неефективно, з порушенням термінів розгляду і затвердження планових документів.

З метою створення сприятливих умов для розвитку рибного господарства у лютому 2004 р. було прийнято закон «Про загальнодержавну програму розвитку рибного господарства України на період до 2010 р.». Однак потребу в коштах на охорону, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у 2008 р. було забезпечено на 60%, у 2009 р. - лише на 38,6%.

З передбачених загальнодержавною програмою розвитку рибного господарства на період до 2010 року 64 заходів Держкомрибгосп виконав лише 14, при цьому жодний захід остаточно не завершено.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся