ru ua

Представники ОБСЄ у Слов'янську містяться в нелюдських умовах, - СБУ

Служба безпеки України заявляє про використання сепаратистами захоплених військових інспекторів ОБСЄ у якості живого щита.

Представники ОБСЄ, захоплені у Слов'янську, містяться в нелюдських умовах. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Антитерористичного центру при СБУ.

"Терористи та зловмисники зі зброєю у місті Слов'янськ зі вчорашнього дня утримують в заручниках офіційних представників Організації по безпеці та співробітництву в Європі. Цей зухвалий злочин спланований та здійснений під керівництвом громадянина РФ Ігоря Стрєлкова, який є ватажком російських диверсантів у цьому місті. Безпосередніми виконавцями цього злочину є диверсанти "Тєрєц" та "Абвер", - йдеться у повідомленні.

За даними СБУ, на сьогоднішній день офіційні представники ОБСЄ "утримуються в нелюдських умовах у підвальному приміщенні штабу терористів".

"Серед затриманих є людина, яка невідкладно потребує медичної допомоги. Штаб Антитерористичної операції на місці готовий її надати. Терористи відмовляються та не дають можливості допомогти заручникам. Розуміючи неминучість покарання, терористи планують використати заручників живим щитом, фактично тероризуючи усю міжнародну спільноту, усі країни-члени ОБСЄ. Самі терористи заявляють, що свої дії вони узгоджують з російською стороною", - заявляють у СБУ.

Українська сторона наголошує на крайній необхідності того, щоб РФ офіційно відмежувалась та засудила терористичні дії у Слов'янську, підтримала, як один із членів ОБСЄ, невідкладне та безумовне звільнення заручників, надання їм медичної та іншої допомоги.