ru ua

СБУ заборонила користуватися російськими серверами при реєстрації доменних імен

СБУ заборонила користуватися російськими серверами при реєстрації доменних імен Фото: СБУ (УНІАН)

Для користування деякими доменними іменами використовуються поштові сервіси заборонених російських компаній

Служба безпеки України заборонила користуватися російськими постовими сервісами при реєстрації доменних імен. Про це йдеться в листі Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ на адресу Інтернет Асоціації України.

Повідомляється, що в ході заходів, спрямованих на забезпечення інформаційної безпеки держави, були виявлені порушення з боку власників доменів "*ua", "*укр" в т. ч. "gov.ua".

"зокрема, для управління доменними іменами використовуються поштові сервіси російських компаній "Яндекс" та "Mail.ru", щодо яких введено спеціальні обмеження згідно з Указом Президента від 15.05.2017 №133 "Про Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", - йдеться в повідомленні.

З метою недопущення нанесення шкодячи інформаційної безпеки, СБУ попросила провести роз'яснювальну роботу з реєстраторами доменних імен про обмеження використання російських поштових сервісів при реєстрації і управління доменними іменами.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що офіс соціальної мережі "ВКонтакте" у Києві закрили через санкцій, введених указом президента України Петра Порошенка.