СБУ затримала в Києві 2 терористів, які готували диверсійні акції в столиці
Служба безпеки України (СБУ) затримала у Києві двох терористів, які готували диверсійні акції у столиці. Про це повідомляє прес-центр СБУ.
"21 травня в рамках антитерористичних заходів Служба безпеки України затримала у Києві двох диверсантів, учасників терористичної групи. У січні ц.р. вони прибули з АР Крим до Києва, де під виглядом прихильників Євромайдану приєдналися до активістів Київської міської державної адміністрації", - йдеться в повідомленні.
В СБУ повідомили, що затримані готували ряд акцій диверсійно-підривного характеру проти держави, збирали і передавали своїм російським координаторам інформацію про хід подій. У відомстві зазначили, що вказані особи - колишні міліціонери, які володіли спеціальними знаннями про методи роботи правоохоронних органів.
"Встановлено, що у квітні за вказівкою свого координатора з Російської Федерації зловмисники зустрілися і забезпечили вогнепальною зброєю громадянку РФ М. Колєду, яка виконувала завдання російських спецслужб по дестабілізації ситуації в південних областях України (8 квітня вона була затримана співробітниками СБУ)", - наголошується в повідомленні.
Під час обшуків за місцями тимчасового проживання диверсантів виявлено зброю, боєприпаси та вибухівку, зокрема: три автомати Калашникова АКСУ, два пістолети Макарова, пневматична снайперську гвинтівку високого тиску, травматичний пістолет, перероблений для відстрілу патронів несмертельної дії, ручні гранати РГД-42 і Ф-1, велика кількість бойових патронів і саморобних вибухових пристроїв.
Крім того, виявлені компоненти для виготовлення вибухових пристроїв (порох, селітра, ацетон, запали, бикфордовы шнури, металеві контейнери, годинникові механізми тощо).
В одному з гаражів, яким користувалися диверсанти, виявлено значну кількість матеріальних цінностей, що були викрадені з приміщень КМДА, зокрема, державні та ювілейні нагороди (більше 10 тис. од.), меблі, металеві сейфи, комп'ютери та побутова техніка.
Під час затримання зловмисники чинили опір, намагаючись втекти. Зараз проводяться відповідні слідчі дії.


(джерело фото: прес-центр СБУ)