СБУ затримала бойовика ДНР, який готував замахи на українських політиків в зоні АТО
Контррозвідка Служби безпеки України (СБУ) 14 жовтня 2014 р. затримала бойовика так званої "Донецької народної республіки" (ДНР) на прізвисько "Осетин", який за завданням терористів готував диверсії проти політичних діячів України під час їхнього перебування у зоні проведення антитерористичної операції (АТО). Про це повідомляє прес-служба СБУ.
Під час затримання у бойовика вилучили вогнепальну зброю та велику кількість набоїв до неї.
Як зазначають у відомстві, встановлено, що з травня 2014 р. зловмисник (громадянин України "Ш", 1972 р.н.) брав участь у терористичній діяльності у складі незаконного збройного формування під командуванням військового коменданта Маріуполя, т.зв. "Чечена". За "сумлінне" виконання наказів - проведення низки диверсійних операцій, ватажок нагородив "Осетина" іменною вогнепальною зброєю.
Згідно з повідомленням, після звільнення Маріуполя бойовик, зачаївшись у місті та переховуючись на орендованій квартирі, підтримував зв'язок з терористами та виконував їхні доручення, збирав інформацію про розташування українських військових, правоохоронців, проведення масових акцій, мітингів.
За даними СБУ, найближчими днями бойовик планував виїхати з міста та у складі диверсійної групи "ДНР" організувати низку збройних замахів на політичних діячів, які приїжджали до зони АТО.
У рамках ст. 263 та 258 Кримінального кодексу України тривають оперативно-слідчі дії.