ru ua

СБУ заблокувала 25 банківських рахунків з 50 млн грн на фінансування тероризму

Служба безпеки України (СБУ) заблокувала 25 банківських рахунків з 50 млн грн на фінансування тероризму.

Служба безпеки України (СБУ) заблокувала 25 банківських рахунків з 50 млн грн на фінансування тероризму. Про це повідомляє прес-центр відомства.

"СБУ оприлюднила схеми фінансових потоків для вербування найманців, виплати їм грошової винагороди за вбивства українських військових і мирних жителів. Українська спецслужба вилучила понад 22 мільйони гривень готівкою, заблокувала 25 рахунків з 50 млн гривень", - йдеться в повідомленні.

У відомстві розповіли, що розпочато досудове розслідування у кримінальних провадженнях стосовно 16 громадян РФ, причетних до діяльності спецслужб Росії, 72 громадян України, підозрюваних у посяганні на конституційний лад і територіальну цілісність України, державній зраді, диверсіях.

Крім того, 160 українських громадян підозрюються в тероризмі, масових заворушеннях, контрабанді зброї.

"Більшість з них, і це вже доведено, що діяли за вказівкою російських спецслужб", - зазначив керівник слідчого підрозділу СБУ Василь Вовк.

Як повідомлялося, 10 липня в Україні було офіційно опубліковано закон №1533-VII "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо кримінальної відповідальності за фінансування сепаратизму". Цей закон набуває чинності наступного дня після його опублікування.

Нагадаємо, народні депутати підтримали цей закон у першому читанні і в цілому 19 червня 2014 р. За відповідне рішення проголосували 238 нардепів. Президент України Петро Порошенко підписав цей закон 8 липня 2014 р.