СБУ встановила причетність спецслужб Росії до хакерських атак на Україну

Фото: глава СБУ Василь Грицак (РБК-Україна)
Фото: глава СБУ Василь Грицак (РБК-Україна)

За даними СБУ, кібератаку провели хакери, причетні до атак на фінансову систему в грудні 2016

Служба безпеки України встановила причетність спецслужб Росії до хакерських атак 27 червня 2017 року. Про це йдеться в повідомленні прес-центру СБУ.

В СБУ зазначили, що кібератака на державні установи, об'єкти, фінансового, енергетичного транспортного сектора та інші підприємства України з використанням вірусу Petya.A була спрямована на дестабілізацію суспільно-політичної ситуації в країні. За оцінкою СБУ, зараження було сплановано і здійснено заздалегідь.

"Незважаючи на те, що кибеатака схожа на звичайний вірус типу ransomeware (програмне забезпечення для вимагання грошей), створений для збагачення зловмисників, насправді вірус є прикриттям масштабної атаки, спрямованої на Україну. Про це свідчить відсутність реального механізму заволодіння коштами, примітивність якого лише підтверджує думку про те, що збагачення не було метою атаки", - йдеться в повідомленні.

Також у СБУ зазначили, що до атак причетні ті ж хакерські угруповання, які в грудні 2016 року атакували фінансову систему, об'єкти транспорту і енергетики з використанням TeleBots і Blackenergy.

"Це свідчить про причетність до цієї атаки спецслужб РФ", - додали в СБУ.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в поліцію надійшло понад 2 тисяч повідомлень про хакерську атаку.