СБУ викрила привласнення бюджетних коштів Південно-Української АЕС

НовиниНадзвичайні події    05.08.2016 - 22:29
Фото: Южно-Українська АЕС
Фото: Южно-Українська АЕС

За даним фактом СБУ проводить обшуки в Харкові, Южноукраїнську, Первомайську та Вознесенську

Співробітники Служби безпеки України викрили схему привласнення бюджетних коштів в особливо великих розмірах на відокремленому підрозділы НАЕК "Енергоатом" "Южно-Українська атомна електростанція". Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Зокрема, зазначається, що оперативники спецслужби затримали кур'єра при передачі шести мільйонів гривень готівки головному бухгалтеру одного з публічних акціонерних товариств (ПАТ).

Встановлено, що ці гроші отримані від ВП "ЮУ АЕС" в рамках виконання договору на реконструкцію і будівництво об'єктів Ташлицької гідроакумулюючої станції.

"З метою виведення коштів "в тінь", ВАТ в травні-серпні провело ряд безтоварних фінансово-господарських операцій з фіктивними структурами на загальну суму 20 мільйонів гривень за нібито поставлені будівельні матеріали", - йдеться в повідомленні.


Крім того, повідомляється, що в Харкові, Южноукраїнську, Первомайську та Вознесенську триває ряд обшуків. В результаті обшуків за місцем проживання бухгалтера підприємства вилучено близько 400 тисяч гривень і документація ПАТ. На одному з підприємств, контрольованому фактичним власником ПАТ, також вилучено 16 мішків бухгалтерської документації, яка підтверджує причетність фігурантів виробництва до легалізації коштів через фіктивні підприємства.

За даним фактом порушено кримінальні провадження у ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво) та ч. 2 ст. 209 (відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом) Кримінального кодексу.

Нагадаємо, в Дніпрі співробітники Служби безпеки України спільно з поліцією викрили схему розтрати понад 2 млн гривень бюджетних коштів.

On Top