СБУ викрила механізм фінансування ЛНР урядом Росії

СБУ викрила механізм фінансування ЛНР урядом Росії
Фото: ЛНР

Терористи ЛНР очікують надходження фінансової допомоги від уряду РФ у розмірі 9 млрд рублів

Співробітники Служби безпеки України викрили механізм фінансування терористичної організації ЛНР урядом Російської Федерації. Про це повідомляє прес-центр СБУ.

За інформацією спецслужби, «бюджетом ЛНР» на перший квартал поточного року передбачено надходження понад 11 мільярдів рублів.

«Власними силами ватажки терористів здатні зібрати лише два з них. Решта суми запланована у вигляді отримання фінансової допомоги від уряду РФ, а сам проект бюджету погоджувався т. зв. «народною радою ЛНР» із профільними російськими міністерствами», - йдеться в повідомленні.

За даними відомства, для приховування російського фінансування псевдореспубліки та уникнення додаткових економічних санкцій проти РФ одним із механізмів наповнення бюджету терористів обрано кишеньковий благодійний «Фонд підтримки міжнародних гуманітарних проектів» (президент – громадянин Росії Володимир Ігорович Пашков), засновником фонду, зареєстрованого наприкінці 2015 року, є московський «Міжнародний розрахунковий банк».

Співробітники СБУ встановили, що фонд через рахунки російської некомерційної організації «Центр міжнародних розрахунків» спрямовує кошти безпосередньо до т.зв. «державного банку ЛНР».

«Фінансисти» терористів покривають із цих надходжень від’ємне сальдо бюджету. Зокрема «народна міліція ЛНР» отримала понад 820 мільйонів рублів, МГБ ЛНР майже 100 мільйонів рублів», - доповіли у відомстві.

Оперативники спецслужби також з’ясували, що значні кошти з російських надходжень використовуються ватажками терористів на фінансування пропагандистської роботи серед населення для дискредитації України. Загальний бюджет пропагандистів т.зв. ЛНР, за даними СБУ, становить майже 30 мільйонів рублів.

Нагадаємо, раніше Луганська обласна військово-цивільна адміністрація заявляла, що спецслужби Росії продовжують спроби вербування українців, що працюють на території РФ.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся