В СБУ розповіли, як Росія намагалася паралізувати центральні органи влади в Україні

НовиниПолітика    11.11.2016 - 13:31
Фото: Анатолій Дублик
Фото: Анатолій Дублик

СБУ побоюється, що деякі місцеві ради вимагатимуть практики договірних відносин з Кабміном

Російська Федерація планувала організацію проведення форуму місцевих рад для того, щоб паралізувати органи центральної влади в Україні. Про це сьогодні під час брифінгу заявив начальник департаменту захисту національної державності Служби безпеки України Анатолій Дублик, передає кореспондент РБК-Україна.

"Протягом другої половини листопада і початку грудня також планується проведення, відповідно до їхнього (РФ - ред.) задуму, сесії кількох обласних рад, які під гаслами децентралізації вимагатимуть практики договірних відносин між КМУ та місцевими радами", - заявив Дублик.

Він нагадав, що раніше деякі обласні ради вже ухвалювали відповідні рішення, у результаті чого були порушені кримінальні провадження.

"У регіонах також планується проведення зборів і форумів громад з подальшим проведенням підсумкового антиукраїнського форуму місцевих рад. Прямих вимог федералізації не передбачається, натомість обрана стратегія повзучої ерозії центральної влади", - зазначив представник СБУ.

За його словами, основний задум полягає в організації паралічі органів центральної влади з урахуванням того, що внесення змін до Конституції потребує тривалого часу.

Нагадаємо, Росія планує влаштувати заворушення в Києві для відстрочки надання Україні безвізового режиму.

On Top