СБУ попереджає про нову хвилю масштабної кібератаки в Україні

Фото: СБУ (фото з відкритих джерел)
Фото: СБУ (фото з відкритих джерел)

У СБУ заявили, що цілями зловмисників визначені великі державні та приватні компанії

Служба безпеки України (СБУ) попереджає про нову хвилю масштабної кібератаки в Україні. Про це йдеться у повідомленні прес-служби СБУ.

"Служба безпеки України попереджає про підготовку нової хвилі масштабної кібератаки на державні структури та приватні компанії", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, цілями зловмисників визначені великі державні та приватні компанії. Метою хакерів у СБУ називають порушення штатного функціонування інформаційних систем, що може призвести до дестабілізації ситуації в країні.

"Фахівці СБ України отримали дані, що атака може бути здійснена з використанням оновлень, у тому числі загальнодоступного прикладного програмного забезпечення. Механізм її реалізації буде подібним до кібератаки, проведеної в червні 2017 року", - йдеться у повідомленні.

У відомстві рекомендують оновити сигнатури антивірусного програмного забезпечення на серверах і робочих станціях; здійснити резервування інформації, що оброблюється на комп’ютерному обладнанні; забезпечити щоденне оновлення системного програмного забезпечення, у т.ч. OS Windows усіх без винятку версій.

Нагадаємо, раніше секретар Ради нацбезпеки і оборони України (РНБО) Олександр Турчинов повідомляв, що збитки України від кібератак Російської Федерації (РФ) оцінюються в десятки мільйонів доларів.