СБУ підозрює "Донецьку залізницю" в сприянні фінансуванню терористів

НовиниНадзвичайні події    25.08.2016 - 13:45
Фото: Служба безпеки України
Фото: Служба безпеки України

Держпідприємство закуповує паливо у фірми, пов'язаної з "екс-регіоналом"

Служба безпеки України підозрює державне підприємство "Донецька залізниця" у сприянні фінансуванню бойовиків самопроголошеної "Донецької народної республіки". Про це йдеться в постанові Жовтневого районного суду Маріуполя, повідомляють "Наші гроші".

Встановлено, що підприємство в жовтні 2015 року за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ "Інко плюс" на постачання бензину. Так, було закуплено паливо марки Регуляр-92 (АІ-92-К5 російського виробництва). Ціна склала - 25,92 гривень. Крім того, відразу ж було укладено додаткову угоду про зниження ціни на 50 копійок. Варто відзначити, що ціни на бензин А-92 на підконтрольній території Україні були на рівні 18-20 гривень за літр.


За даними СБУ, підприємство "Інко плюс" може бути причетне до фінансування ДНР, оскільки фірма не перереєструвалася на підконтрольній Україні території.

Після отримання документів про діяльність "Інко плюс" стало відомо, що власниками донецької фірми є Ігор Абражан і Максим Русаченко. Останній є екс-депутатом міськради Ясинуватої від Партії регіонів. Його батько Олександр Русаченко був мером Ясинуватої до її окупації.

Зазначається, що після окупації Донбасу "Інко плюс" стала вигравати більше тендерів "Донецької залізниці". В даний час фірма за рік має підряди на 16,44 млн гривень. Після відкриття провадження проти "Інко плюс" "Донецька залізниця" припинила співпрацю з нею, однак інша фірма Русаченка ТОВ "Люксор" замінила її.

За даними ПАТ "Укрзалізниці", ДП "Донецька залізниця" продовжує працювати в окупованому Донецьку.

Нагадаємо, раніше в Генеральній прокуратурі відкрилися телефонна та електронна лінії, на які громадяни можуть повідомляти дані щодо фінансування терористичних організацій ЛНР і ДНР, а також організації псевдо-референдумів на окупованих територіях.

On Top