СБУ блокувала схему фінансування бойовиків ЛНР

Фото: СБУ (oda.zt.gov.ua)
Фото: СБУ (oda.zt.gov.ua)

Вказану схему організував один із бойовиків ЛНР

Співробітники Служби безпеки України (СБУ) блокувала схему фінансування бойовиків так званої "Луганської народної республіки" (ЛНР). Про це йдеться у повідомленні прес-служби СБУ.

"Співробітники Служби безпеки України під процесуальним керівництвом прокуратури блокували схему фінансування терористичного угруповання ЛНР через проведення оборудки з отриманням пенсій громадянами з тимчасово окупованих територій", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, правоохоронці встановили, що вказану схему організував один із бойовиків ЛНР, який залучив до її реалізації сім’ю переселенців із Луганська, кур’єра-перевізника та ще декількох осіб.

Повідомляється, що бойовик підшукував у Луганській області пенсіонерів та пропонував оформлювати та отримувати у Харкові українські пенсії за його посередництва.

"Після зняття грошей з карток кур’єр переправляв їх до ЛНР організатору. Учасник угруповання потім віддавав частину суми пенсіонерам, а решту грошей забирав собі та спільникам. Орієнтовний "прибуток" зловмисників склав близько 500 тисяч гривень", - йдеться у повідомленні.

У ході обшуків правоохоронці провели низку обшуків у Харкові та Попасній Луганської області в автомобілях та помешканнях учасників схеми та вилучили понад 60 банківських карток, переселенські довідки та копії паспортів громадян, які проживають на неконтрольованих територіях.

Крім того, правоохоронці вилучили у зловмисників понад 100 тисяч гривень та "чорну бухгалтерію", яка підтверджує проведення оборудки. За вказаним фактом порушено кримінальне провадження за статтями 258-3 та 258-5 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Львові викрили угрупування, що влаштовувало замовлені в РФ провокації.