ru ua

Сайт РБК-Україна заборонений в Росії

Сайт РБК-Україна заборонений в Росії Фото: у Росії образилися на публікацію РБК-Україна про президента РФ Володимира Путіна

Роскомнагляд угледів екстремізм у матеріалах, розміщених на сайті

Російська Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнадзор) обмежила доступ жителів РФ до сайту інформагентства РБК-Україна. Про це йдеться в офіційному повідомленні Роскомнадзора, направленому на адресу редакції.

Обмеження доступу до ресурсу введені на вимогу Генеральної прокуратури РФ.

"У відповідності зі статтею 15.3 Федерального закону від 27.07.2006 № 149-ФЗ "Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації" повідомляємо, що згідно з вимогою Генеральної прокуратури Російської Федерації від 08.10.2015 № 27-31-2015/Ид3310-15 інформація, розміщена на інформаційному ресурсі http://www.rbc.ua, містяться заклики до масових безладів, здійснення екстремістської діяльності або участі у масових (публічних) заходах, що проводяться з порушенням встановленого порядку", - сказано в повідомленні.

Зазначимо, що йдеться про матеріал "Путін помер": торішній кліп знову актуальний", розміщеному на порталі РБК-Україна Styler (див. документ).

"На підставі вимоги Генеральної прокуратури Російської Федерації від 08.10.2015 № 27-31-2015/Ид3310-15 про вжиття заходів щодо обмеження доступу до інформаційних ресурсів, які поширюють інформацію, що містить заклики до масових безладів, здійснення екстремістської діяльності або участі у масових (публічних) заходах, що проводяться з порушенням встановленого порядку, доступ до інформаційного ресурсу (сторінок) http://www.rbc.ua обмежується операторами зв'язку на території Російської Федерації", - наголошується в повідомленні Роскомнадзора.

У той же час офіційний представник Роскомнадзора Вадим Ампелонский у коментарі російському інформагентству RNS назвав іншу причину блокування сайту РБК-Україна.

"Ресурс заблоковано на вимогу Генеральної прокуратури. Там були розміщені кілька матеріалів екстремістського характеру, зокрема матеріал, який закликав і Україну, і кримських татар, які проживають у Криму, до війни з Росією", - заявив Ампелонский.

При цьому, за інформацією RNS, представник російського інформагентства РБК повідомив: "Ніякого відношення, ні юридичної, ні організаційного, російська група компаній РБК до цього ресурсу (РБК-Україна, - ред.) не має".

rambl

Фото: публікація інформагентства RNS

У той же час у коментарі РІА Новини Ампелонский заявив: "У листуванні з нами вони (РБК-Україна, - ред.) рекомендували себе як російська бандерівська група - Україна. У Росії фашистська бандерівська ідеологія поза законом".

Зазначимо, що намагаються зайти на сайт www.rbc.ua жителі РФ бачать наступну інформацію:

Доступ до ресурсу за адресою https://www.rbc.ua:443/ обмежений за рішенням органів влади РФ:

рішення: 27-31-2015/Ид3248-15

орган влади: Генпрокуратура

дата винесення рішення: 30.09.2015 00:00

А ось як виглядає повідомлення, що видається при спробі зайти з Росії на сайт РБК-Україна з мобільного пристрою:

screen

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Роскомнагляд має намір обмежити спілкування росіян в Skype та інших месенджерах.