Саркозі: Обвал євро буде означати колапс Європи

НовиниЕкономіка    03.11.2011 - 21:47

Президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що обвал євро буде означати колапс Європи, тому єдину європейську валюту треба захищати.
"Нам необхідно захищати (єдину) валюту... Ми не можемо допустити обвалу євро, це буде означати розвал Європи", - сказав французький Президент під час саміту G20. Він також зазначив, що Греція сама повинна вирішити, їй залишатися в зоні євро чи ні.
"Ми чітко заявили, що бажаємо збереження Греції в зоні євро, але ми не можемо бажати цього, якщо вона сама цього не хоче", - заявив глава Франції, зазначивши, що Греція - незалежна і вільна країна.
За словами Саркозі, члени єврозони повинні дотримуватися ряду загальних правил. Він також привітав рішення грецьких властей відкласти референдум з питання прийняття чергового траншу кредитів в обмін на скорочення видатків бюджету, чутки про який призвели до чергового витка турбулентності на фондових ринках.
"Євро передбачає відповідальність... для всіх, хто бере участь (у єврозоні). Між членами блоку є солідарність, але мінімум загальних правил необхідно дотримуватися. Це була моя основна теза на вчорашніх переговорах із канцлером ФРН Ангелою Меркель, яка погодилася з нею. Я дуже радий, що в Греції знайшлися політики, які поставилися до цього з розумінням", - сказав Саркозі.
Раніше сьогодні прем'єр-міністр Греції Георгіос Папандреу заявив, що готовий відмовитися від ідеї проведення референдуму з питання прийняття допомоги Євросоюзу і введення жорстких заходів економії.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top