ru ua

Саркозі і Монті закликали ЄС до більшої згуртованості в боротьбі з борговою кризою

Прем'єр-міністр Італії Маріо Монті закликав ЄС не допустити розколу при виборі шляхів виходу з кризи. Разом з тим, президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що колапс єдиної валюти може спричинити "непередбачувану нестабільність", повідомляє Reuters.
Зустріч французького та італійського лідерів проходила в Парижі. Вона відбулася напередодні інший зустрічі: 9 cічня обидва лідери в Берліні повинні провести переговори з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Експерти відзначають, що лідери трьох найбільших економік ЄС мають "надзвичайно схожу думку" щодо подальших кроків по виходу з боргової кризи.
Варто зазначити, що Саркозі і Меркель тепло вітали призначення технократа Монті на посаду прем'єр-міністра. Останній прийшов на зміну Сільвіо Берлусконі в листопада 2011 р.
"Основна загроза зараз - зародження і розвиток нерозуміння між народами та керівниками країн-учасниць (ЄС), а також повторна поява забобонів щодо "Півдня" і "Півночі" союзу, його старих і нових членів", - заявив Монті.
"Ми не маємо права кинути Європу, ми не маємо право дати зруйнувати євро. Єдина валюта - це серце Європи", - прокоментував Саркозі ситуацію, пов'язану з можливою відмовою країн від єдиної валюти.
Нагадаємо, ЄС переживає найсильнішу боргову кризу з моменту створення єдиної валюти. Основними причинами цієї кризи є проблеми з розрахунками за борги таких країн як Греція, Іспанія, Італія, Ірландія та Португалія. Проблеми зовнішнього боргу урядів поглиблюються безробіттям і високим бюджетним дефіцитом.