На саміті НАТО здійснять вирішальні кроки для стабілізації ситуації за межами альянсу

НовиниПолітика    08.07.2016 - 02:05
Фото: Єнс Столтенберг розповів про плани саміту НАТО
Фото: Єнс Столтенберг розповів про плани саміту НАТО

Генсек Північноатлантичного альянсу вважає, що світ став небезпечнішим, ніж кілька років тому

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг очікує від Варшавського саміту історичних результатів та вважає, що "світ став небезпечнішим місцем порівняно з тим, яким він був лише кілька років тому". Про це він повідомив на спільній с президентом Польщі Анджеєм Дудою прес-конференції, передає DW.

"Ми покажемо силу та єдність Альянсу. Рішення (Варшавського саміту, - ред.) зроблять нас сильнішими і краще підготовленими до викликів, з якими ми маємо справу", - сказав Столтенберг.


Він також підбадьорив країни на східному кордоні Альянсу.

"Послання чітке: хто нападає на одного члена (НАТО, - ред.), той нападає на весь Альянс", - наголосив генеральний секретар.

Як повідомляє "Польське радіо", генсек НАТО наголосив, що за два дні саміту буде здійснено вирішальні кроки для модернізації спільної безпеки і стабілізації ситуації за межами НАТО.

"Це включає, зокрема, збільшену військову присутність тут у Польщі та в Естонії, Латвії і Литві", - сказав Столтенберг.

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що протягом найближчих двох днів Північноатлантичний альянс покаже єдність.

За словами польського очільника, на саміті НАТО буде підтверджено, що це організація, яка реагує відповідно до мінливої ситуації безпеки в світі.

"Що серед членів Альянсу панує взаєморозуміння й існує солідарний підхід до всіх тем. Що принцип “один за всіх і всі за одного” є дійсним. Це основні питання, адже НАТО від початку свого існування має одне велике завдання: захист союзницької території в розумінні однієї цілості, без поділів на більш і менш безпечні зони", - сказав польський президент.

Нагадаємо, саміт НАТО у Варшаві (Польща) розпочнеться у п’ятницю, 8 липня, і триватиме до суботи, 9 липня, однак перший захід в його рамках пройшов вже у четвер, 7 липня.

On Top