ru ua

Саміт Україна-ЄС стартує завтра в Брюсселі

Саміт Україна-ЄС стартує завтра в Брюсселі Фото: на саміті Україна-ЄС будуть присутні Туск, Порошенко і Юнкер

Саміт Україна-ЄС пройде 24 листопада

Саміт Україна-ЄС завтра, 24 листопада, стартує у Брюсселі. Україну на саміті представлятиме президент Петро Порошенко, з боку ЄС будуть президент Європейської ради Дональд Туск і президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер.

Порошенко, Туск і Юнкер в ході саміту Україна-ЄС обговорять широкий спектр питань, включаючи пріоритети політичних і економічних реформ в рамках імплементації Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Порядок денний саміту Україна-ЄС

Згідно порядку денному саміту, опублікованому місією України при ЄС, сторони також обговорять співпрацю у сфері спільної зовнішньої політики, юстиції, свобод та безпеки, включаючи лібералізацію візового режиму. Обговорюватимуться питання, пов'язані з торгівлею, секторальних співпрацею, включаючи енергетику і транспорт.

Окремо на саміт Україна-ЄС винесено питання розвитку ситуації в Україні, зокрема, на окупованих територіях Донбасу. Порошенко і лідери ЄС обговорять виконання мінських угод, ряд гуманітарних питань та анексію Криму Росією.

Темою для обговорення також буде ситуація в ЄС, питання зовнішньої політики і дії Росії в Молдові і Придністров'ї.

Порядок денний саміту Україна-ЄС Порошенко обговорив в ході телефонної розмови з главою Єврокомісії Юнкером.

Нагадаємо, що проведення саміту неодноразово переносилося. Спочатку саміт був запланований на 19 травня, потім перенесено на вересень. Остаточна дата була узгоджена на початку жовтня.