ua en ru

Сальдо зовнішньої торгівлі рослинницькою продукцією за 9 місяців збільшилося на 24% до 4,5 млрд дол, - УКАБ

Сальдо зовнішньої торгівлі рослинницькою продукцією за 9 місяців збільшилося на 24% до 4,5 млрд дол, - УКАБ
Сальдо зовнішньої торгівлі рослинницькою продукцією за 9 місяців 2014 року порівняно з аналогічним періодом попереднього року збільшилася на 24% до 4,5 млрд дол.

Сальдо зовнішньої торгівлі рослинницькою продукцією за 9 місяців 2014 року порівняно з аналогічним періодом попереднього року збільшилася на 24% до 4,5 млрд дол. Про це повідомляє прес-служба асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ).

"За підсумками 9 місяців 2014 року сальдо зовнішньої торгівлі рослинницькою продукцією склало 4,5 млрд. доларів США, що на 24,3% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. В цілому ж сальдо всієї продукції агропромислового комплексу збільшилася на 34,7% до 5,6 млрд. доларів США", - йдеться в повідомленні.

Як наголошується, зростання сальдо зовнішньої торгівлі рослинницькою продукцією було спричинено зменшенням імпорту на 18% разом з одночасним збільшенням експорту на 9,4%.

Найбільш скоротився імпорт наступних груп товарів: живі дерева та інші рослини - на 48,6% до 60,1 млн. доларів, їстівні плоди та горіхи - на 32,2% до 541,4 млн. доларів, шелак, рослинні соки і екстракти - на 23,2% до 20,8 млн. доларів, рослинні матеріали для виготовлення плетених виробів - на 21,0% до 1,0 млн. доларів і насіння і плоди олійних рослин - на 20,4% до 264,9 млн. доларів.Виняток із загальної тенденції зменшення імпорту рослинницької продукції становили: насіння зернових та продукція борошномельно-круп'яної промисловості, імпорт яких зріс протягом трьох кварталів на 30,2% і 25,7% відповідно.

"Бар'єром на шляху імпортних товарів на український ринок стала девальвація гривні. Адже завезена продукція відразу підвищувалася в гривневої ціною на близько 60% відносно минулого року, робило її завезення на територію України економічно невигідною", - повідомив експерт аграрних ринків асоціації УКАБ Ігор Остапчук.

За даними УКАБ, нарощування експорту відбувалося за рахунок таких товарних позицій: рослинні матеріали для виготовлення плетених виробів, експорт яких збільшився на 114,6% до 64,0 млн. доларів, зернові культури - на 21,2% до 4,7 млрд. доларів, овочі та їстівні коренеплоди - на 16,3% до 104,8 млн. доларів, кава, чай, мате і прянощі - на 13,0% до 9,9 млн. доларів, живі дерева та рослини - на 3,6 % до 1,1 млн. доларів. Одночасно експорт таких товарів, як шелак, рослинні соки і екстракти рослин, насіння та плоди олійних культур, продукція борошномельно-круп'яної промисловості, їстівні плоди та горіхи зменшився на 27,1%, 25,6%, 15,0% і 3, 6% відповідно.

"Та ж девальвація гривні створила сприятливі умови для нарощування експорту, оскільки його вартість на міжнародному ринку зменшується пропорційно зростанню курсу іноземних валют. Однак, на жаль, для більшості товарів такий ефект не може тривати довше одного виробничого циклу враховуючи присутність імпортних складових у процесі виробництва, закупівля яких буде проводитися вже з урахуванням актуального курсу валют. Разом з тим, на зменшення обсягів експорту деяких товарів вплинула заборона Російської Федерації на поставку значного переліку товарів. Про тренди наступного року і шляхи диверсифікації зовнішньої торгівлі ми будемо говорити 4 грудня на VI Міжнародній конференції "Ведення агробізнесу в Україні: перспективи 2015 року", - зазначив Ігор Остапчук.

Нагадаємо, за даними Кабінету міністрів, Україна за півроку скоротила закупівлю іноземних продуктів харчування на 18%.