Саакашвілі потрібно навчитися ставити державні інтереси вище власних амбіцій, - експерт

Новини Політика 28.07.2017 - 18:26
Фото: Віталій Портніков
Фото: Віталій Портніков

Портніков заявив, що Саакашвілі потрібно "навчитися поважати країну, яка надала йому притулок"

Колишньому голові Одеської обласної державної адміністрації Міхеїлу Саакашвілі потрібно навчитися ставити державні інтереси вище власних амбіцій. Таку думку висловив журналіст, політичний оглядач Віталій Портніков у своїй колонці на espreso.tv.

Він упевнений, що Саакашвілі має всі підстави обурюватися у зв'язку з позбавленням його українського громадянства. "Громадянство в цивілізованій країні ні в якому разі не може бути інструментом в політичних іграх – причому це стосується як процедури її надання, так і процедури його анулювання", - підкреслив політолог.

Він впевнений, що і рішення грузинської влади позбавити колишнього президента країни громадянства Грузії, і рішення українського керівництва анулювати громадянство колишнього голови Одеської обласної адміністрації слід розглядати не лише з правової, але і з політичної точки зору.

Однак Портніков також вважає, що обурення Саакашвілі не має перетворюватися на "спроби нашкодити країні, громадянином якої він хоче залишитися і в любові до якої визнається".

"Саакашвілі має повне право захищати свої права і політичну репутацію – і в судах, і в ЗМІ. Але йому потрібно навчитися ставити державні інтереси вище власних амбіцій і поважати країну, яка надала йому притулок у важкі для нього часи – навіть якщо він посварився з президентом цієї країни", - заявив експерт.