ru ua

З потеплінням у Києві може виникнути проблема у водопропускних спорудах, - ДержНС

Заступник міністра з надзвичайних ситуацій Василь Квашук заявляє, що з потеплінням у Києві може виникнути проблема у водопропускних спорудах, які не зможуть пропустити велику кількість води. Про це він заявив в ефірі радіо "Свобода".

"Я бачу загрозу особисто таку, що 31 числа при сильному дощі і при наявності снігового покриву, який за три дні зменшиться значно, можливо, наполовину зменшиться, але 25-30 см снігу залишиться на київських вулицях, він буде танути разом з дощем і з теплою погодою. Я думаю, що проблема буде у водопропускних спорудах, які не зможуть пропустити такий великий обсяг води, і буде підтоплення у низинних місцях", - сказав Квашук.

За його словами, головна проблема в столиці може виникнути від танення снігу, а не через підйом рівня Дніпра. "Тому що Київське водосховище має достатній об'єм води для того, щоб можна було прийняти ту воду, яка прийде з Білорусі, з Росії по річках Прип'яті, Десни", - зауважив заступник голови Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Як заявив Квашук, міжвідомча комісія, куди входять фахівці із Держводгоспу, буде щотижня проводити наради для того, щоб "спільними зусиллями корегувати і направляти, такий режим виробляти, щоб ми зберегли і водні ресурси, і рибні ресурси, і не підтопили низинні ділянки міста Києва, і забезпечили пропуск води".

Читайте також: З Києва за останні 3 доби вивезено 74 тис. т снігу