S&P включило Facebook до своїх провідних фондових індексів

Рейтингове агентство Standard & poor's оголосило в середу про те, що з 20 грудня Facebook буде включений у провідні фондові індекси, які складаються агентством S&P 500 і S&P 100

Рейтингове агентство Standard & poor's оголосило в середу про те, що з 20 грудня Facebook буде включений у провідні фондові індекси, які складаються агентством S&P 500 і S&P 100, пише "Комерсант Україна".

Відзначимо, що в ці індекси включені акції відповідно 500 та 100 найбільших американських акціонерних компаній. Після того як стало відомо про включення компанії в індекси, акції Facebook зросли на 4,3%.

Рішення включити в індекси Facebook було прийнято після того, як у жовтні компанія в четвертий раз поспіль відзвітувала з прибутком: прибуток у третьому кварталі збільшилася на 60%, склавши 425 млн дол. Facebook був включений в S&P 500 і S&P 100 через півтора року після IPO, проведеного в травні 2012 р. На даний момент ринкова капіталізація компанії становить близько 120 млрд дол. В індексі S&P 500 Facebook змінить Teradyne, а S&P 100 - Вільямс Компаній.

Після заяви Standard & poor's акції Facebook виросли в середу на позабіржових торгах на 4,3%, до 51,51 дол. Включення в індекси зазвичай супроводжується зростанням акцій компаній, так як багато інвесторів відстежують індекс S&P 500 і купують акції компаній, що входять в нього.

"Ми розглядаємо Facebook як провідну компанію у провідній галузі і вважаємо, що вона є типовим представником технологічного сектора. Вона добре підходить для S&P 500", - заявив представник S&P Дейв Гуаріно. Індекс S&P 500 не є простим списком найбільших американських компаній. Крім капіталізації при складанні індексу також враховується ліквідність акцій компанії. В індекс можуть увійти тільки компанії, акції яких торгуються на біржах. Крім того, укладачі індексу стежать за тим, щоб у ньому були досить повно представлені різні сфери економіки. З технологічних компаній S&P 500 також входять Google, Amazon.com, eBay, Yahoo! і Microsoft.

Читайте нас в Google News та підписуйтесь

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся