S&P: При екстремальному сценарії, з ціною нафти 60 дол./бар., кредитний рейтинг РФ може опуститися на три щаблі

НовиниЕкономіка    26.03.2012 - 12:55

Тривалий період низьких цін на нафту може негативно позначитися на стані російської економіки і державної казни, а також призвести до зниження довгострокових суверенних рейтингів Російської Федерації. Як говориться в новій доповіді міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor's (S&P) "Росія на нафтовій голці: залежність країни від цін на нафту", зниження цін на нафту на 10 дол./бар. прямо і побічно призведе до скорочення бюджетних доходів РФ на 1,4% ВВП. У стресовому сценарії при середньорічній ціні нафти Urals на рівні 60 дол. S&P очікує дефіцит федерального бюджету РФ вище 8% ВВП, що може призвести до зниження довгострокових рейтингів РФ на три ступені.

S&P відзначає, що в 2011 р. середня ціна нафти Urals досягла 110 дол./бар., знову забезпечивши рекордний рівень нафтових доходів для економіки і державних фінансів РФ. За станом на середину березня 2012 р., барель Urals коштує ще дорожче - близько 125 дол. Однак, незважаючи на рекордні надходження від продажу нафти, загальний профіцит бюджету РФ в 2011 р., за оцінкою S&P, склав лише 0,8% ВВП, оскільки фіскальна експансія російського уряду викликала істотне зростання держвитрат у відношенні до ВВП.

Базовий сценарій S&P припускає, що ціни на нафту будуть залишатися вище 100 дол./бар., однак "у сценарії, при якому Азія в цілому і Китай зокрема, випробують безконтрольну економічну корекцію, нафта може подешевшати дуже сильно, що торкнеться Росії особливо суворо".

Нагадаємо, минулого тижня S&P пророкувало Росії в перші роки президентства Путіна застій із середніми темпами зростання економіки в 3,8% до 2014 року з "обмеженою" ймовірністю структурних реформ і боротьби з нафтової залежністю економіки.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top