ua en ru

S&P підвищило прогноз по рейтингу п'яти українських агропромислових компаній до "стабільного"

Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's 18 липня 2014 р. поліпшило прогнози за рейтингом п'яти українських агропромислових компаній з "негативного" до "стабільного" після аналогічної рейтингової дії щодо України.

Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's 18 липня 2014 р. поліпшило прогнози за рейтингом п'яти українських агропромислових компаній з "негативного" до "стабільного" після аналогічної рейтингової дії щодо України. Про це повідомляє прес-служба агентства.

"Ми переглядаємо прогнози по рейтингах українських агропромислових компаній "Група Креатив", MHP S.A., "Мрія Агрохолдинг", ТОВ "Українські аграрні інвестиції" і "УкрЛендФармінг" на "стабільні" і підтверджуємо кредитні рейтинги компаній на поточному рівні. "Стабільні" прогнози по рейтингах усіх компаній свідчать про те, що ми не припускаємо присвоювати їм рейтинги на рівні вище суверенного", - відзначають аналітики S&P.

При цьому в агентстві відзначають, що рейтинги за зобов'язаннями в іноземній валюті українських сільськогосподарських компаній обмежені рівнем оцінки ризику переведення і конвертації валюти України ("ССС"), оскільки аналітики S&P вважають, що здатність компаній обслуговувати і погашати валютний борг буде стримуватися можливим введенням обмежень на конвертацію іноземної валюти і транскордонні перекази іноземної валюти в разі суверенного дефолту.

"Ми вважаємо, що доступні джерела ліквідності компаній у разі реалізації такого стресового сценарію будуть недостатні для покриття потреб ліквідності, в тому числі для погашення короткострокових боргових зобов'язань та потреб у фінансуванні оборотного капіталу. Ми відзначаємо, що власна кредитоспроможність цих компаній, без урахування можливого негативного втручання з боку уряду, вище кредитоспроможності уряду України, що відображено в наших оцінках характеристик власної кредитоспроможності відповідних компаній", - зазначають у S&P.

Нагадаємо, 11 липня 2014. Standard&Poor's підвищило прогноз по рейтингу CCC України з "негативного" до "стабільного".

S&P також підтвердило довгостроковий і короткостроковий рейтинги України в іноземній валюті на рівні B-/B.

Агентство пояснило перегляд прогнозу тим, що виділений Україні кредит у розмірі 17 млрд дол., а також дворічна програма допомоги, прийнята МВФ, допомогли стабілізувати ухудшавшуюся макроекономічну ситуацію в країні.

Тим не менш, відзначає S&P, для української економіки все ще зберігаються ризики - це насамперед вплив військових дій на Донбасі на територіальну цілісність країни і на її наявні ресурси, складні, непередбачувані відносини з РФ, а також поглиблюється рецесія.