З 2013 року ПАТ "Родовід банк" працює незаконно, - ВГО "Фінансова грамота України"

Четвер 08 травня 2014 17:37

22 квітня 2014 р. ВГО "Фінансова грамота України" подала в Окружний адміністративний суд Києва адміністративний позов до НБУ про відкликання банківської ліцензії та припинення діяльності санаційного ПАТ "Родовід Банк". Про це заявив радник голови держспоживінспекціі, голова правління ВГО "Фінансова грамота України" Михайло Стрельников.

Радник Глави Держінспекції з питань захисту прав споживачів повідомив, що з 2013 року ПАТ "Родовід банк" займається не передбаченою законом діяльністю.

"В Україні банківську діяльність регулює тільки один Закон України "Про банки і банківську діяльність". У червні 2011 р. наші законодавці внесли в цей закон нову статтю 86/1 "Санаційний банк". Проте західний досвід санації в наших українських реаліях знайшов застосування в самому коррумпированом банку України - "Родовід Банку", - повідомив він.

За словами Стрельникова, в цьому банку "пропало до того часу, за різними оцінками, від 15 до 25 млрд грн".

Голова правління ВГО "Фінансова грамота України" зазначив, що на "Родовід Банк" тоді звернув увагу Юрій Іванющенко, більше відомий як Юра Єнакіївський, консультант і довірена особа Віктора Януковича.

"Завдяки впливу Іванющенка, Кабмін своїм розпорядженням №880 від 14.09.2011 р., на підставі статті 86/1 створює на базі "Родовід Банку" санаційний банк і доручає НБУ видати "Родовід Банку" відповідну ліцензію", - підкреслив Стрельников

Як відомо, Нацбанк лише в липні 2012 р. видав ПАТ "Родовід Банк" ліцензію №1 санаційного банку.

"В кінці 2012 р. таємничим чином із Закону України "Про банки і банківську діяльність зникла повністю ст. 86/1 про санаційний банк. Адже цей закон - єдиний спеціальний закон, що регулює банківську діяльність", - зазначив Стрельников.

Таким чином, виходячи з вищевикладеного, радник голови держспоживінспекціі робить висновок, що вже півтора року ПАТ "Родовід Банк" займається не передбаченою законом діяльністю.

"Оцінку цій діяльності повинна дати Генпрокуратура і СБУ. До речі, з лютого 2014 р. Генпрокуратура вже порушила кримінальну справу за ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу України (розкрадання організованою групою в особливо великих розмірах) проти співробітників ПАТ "Родовід Банк", - додав Стрельников.

Він також зазначив, що НБУ повинен відкликати ліцензію на діяльність, не передбачену законом. "Відповідні листи з цього приводу направила до НБУ та Кабінет Міністрів України ВГО "Фінансова грамота України" спільно з аудиторською компанією і Федерацією страхових брокерів. Однак фахівці в цих організаціях явно не поспішають із відповіддю", - повідомив Стрельников.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся