Санкції США проти 12 російських компаній набули чинності
Російським підприємствам фактично закривається легальний доступ до американських товарів і технологій
Санкції Міністерства торгівлі США щодо 12 російських компаній, дії яких, на думку відомства, суперечать національним інтересам Штатів у середу, 26 вересня, набули чинності. Про це свідчить документ, розміщений на сайті Федерального реєстру США.
Сьогодні даний документ був офіційно опублікований.
Зазначено, що російським підприємствам, внесеним до списку Entity List, фактично закривається легальний доступ до американських товарів і технологій. Якщо хтось захоче продати компанії з цього списку будь-який товар американського походження, американське міністерство буде відмовляти в ліцензії на поставку.
Таким чином, фактично це означає заборону на поставки будь-якого товару або програмного продукту американського походження, на який поширюються правила експортного контролю США. Правила також забороняють реекспорт та передачу всередині Росії таких товарів, тобто дотримуватися обмеження зобов'язані будь-які компанії незалежно від національності і країни відправлення товару, якщо продукт має американське походження.
Зокрема, санкції введені відносно компаній:
- науково-дослідний інститут "Вектор",
- науково-виробниче підприємство (НВП) "Гамма",
- компанія "Сайрус Системс",
- група компаній "Інфотекс",
- НПП підводних технологій "Океанос",
- компанія "Дайвтехносервіс",
- "Аерокомпозіт",
- Обнінське науково-виробниче підприємство "Технологія" (ОППП "Технологія" імені А.Г. Ромашина),
- конструкторське бюро "Авіадвигун",
- науково-виробнича корпорація "Системи прецизійного приладобудування" (АТ "НПК "СПП"),
- Воронезький НДІ "Вега",
- група компаній Nilco Group.
Як писало РБК-Україна раніше, 25 вересня Мінторг США оголосив про введення санкцій проти 12 російських компаній.
20 вересня президент США Дональд Трамп підписав указ про посилення санкцій відносно Російської Федерації через агресію проти України.
Крім того, як повідомляло РБК-Україна, влада США ввела санкції проти департаменту підготовки військ і постачання Центральної військової ради КНР, які зробили покупку винищувачів Су-35 і зентітно-ракетних комплексів С-400 у Російської Федерації.