Керівництво Київської облпрокуратури може бути причетне до схем нелегального заробітку
найближчим часом очікуються серйозні кадрові зміни в ряді обласних прокуратур. Зокрема, мова йде про звільнення прокурора Київської області Євгенія Бондаренко і ряду його ключових соратників повідомляють українські ЗМІ.
Так, згідно з інформацією, буде звільнений прокурор Київської області Євген Бондаренко, а також близький до нього Києво-Святошинський місцевий прокурор Юрій Дмитрунь. У віданні останнього знаходяться Васильків та Васильківський район, Ірпінь, Буча, Обухів і Обухівський район (сюди входить Конча-Заспа), Макарівський район.
З посиланням на джерела в Генпрокуратурі передбачається, що на звільнення цих двох осіб чистка прокуратури Київської області не закінчиться. Керівництво ГПУ хоче зробити цей процес показовим, щоб пред'явити громадськості конкретний результат по боротьбі з корупцією. Причиною цього є численні повідомлення про зловживання в області з боку представників органів прокуратури.
також Повідомляється про двох найбільш поширених схемах нелегального заробітку правоохоронців Київської області. Перша схема – "чорний віджим". Це арешт або переоформлення на підставних осіб земельні ділянки, у яких є проблеми з документальним оформленням.
Друга схема пов'язана з кришуванням бізнесу з видобутку піску, який в значній мірі нелегальний. Юристи ГО "Стоп Корупції" розповіли, що за рік добувається незаконно 150-200 тисяч тонн піску. Вартість тонни піску - 40-65 гривень. Таким чином, незаконно видобувається і реалізується піску на 8-13 млн гривень, відповідно не сплачується ніяких платежів в державний, ні місцеві бюджети.
Депутати Київської облради у квітні цього року вимагали відставки Євгенія Бондаренко. Бізнесмени, які у Київській області намивають пісок, скаржилися, що від них працівники прокуратури вимагають хабарі. А якщо їх не давали, то прокуратура заарештовувала обладнання "намывщиков", їх земснаряди.
На думку депутата Київської обласної ради Олега Кищука, всі незаконні намывщики піску в області співпрацюють з правоохоронними органами.
"Інакше по-іншому пояснити, чому не арештовується незаконно видобутий пісок, чому не арештовуються земснаряди, неможливо", - вважає Кіщук.
За його словами, за останні роки порушувалася не одну справу проти намывщиков піску. Після цього обласна прокуратура всі ці справи вилучала.
"тобто спочатку районна прокуратура займається, а потім обласна забирає всі ці звернення собі, і всі ці справи там і "хоронять". Ніяких судових виробництв немає. Є ж всі факти, що є збитки 7 мільйонів, що є роздовбані дороги, по яких їздять фури з незаконно намытым піском. А результату немає. Ще в квітні ми запитали у прокурора, через скільки днів буде заарештовано обладнання намывщиков піску, коли буде найближчий рейд. Але у відповідь тиша. У нас зараз буває таке, що навіть на депутатські запити прокуратура області не відповідає. Такого не було навіть при минулій владі. Я особисто подавав в прокуратуру заяву з приводу піску. Що зробила прокуратура? Та нічого. Так ось, дайте відповідь на питання, чому вони нічого не роблять? Тому що зацікавлені", - заявив він.